ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Moliére (*15.01.1622 - †17.02.1673)

   
­­­­

Tartuffe (8)


RYSY DÍLA:

Kniha nám ukazuje obraz společnosti ve Francii ve druhé polovině 17. století. Odráží se zde společenské poměry doby a morální kazy společnosti. Klasicismus se projevuje tím, že se autor příliš nezabývá intimní stránkou člověka, pomineme-li vztah Tartuffa k Orgonově ženě Elvíře. Spíše si všímá člověka ve vztahu ke společnosti - Orgon je dobrosrdečný a naivní, Tartuffe prohnaný a vypočítavý, a ze zcela jiné společenské skupiny je vytažena Dorina (služka Orgonovy dcery).

ROZBOR KNIHY:

Tato divadelní a téměř realistická hra o lidské úlisnosti a pokrytectví s dobrým koncem je jedno z nejznámějších autorových děl. Je rozdělena do pěti dějství. Děj je chronologický, bez použití vulgárních výrazů. Kniha má celkem dobrý spád a je to po dlouhé době kniha, která mě i rozesmála, mám na mysli především komické hádky Doriny s Orgonem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Koudy, 11.12.2007

­­­­

Diskuse k výpisku
Moliére - Tartuffe (8)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­