ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Novinky

­­­­

Maturita 2018: Písemná práce z češtiny

25. dubna 2018

Seznam všech zadání pro písemnou práci z češtiny, která byla centrálně stanovena pro maturitu 2018 (jaro).

Od roku 2018 mají studenti na výběr již jen z šesti centrálně stanovených zadání. Na výběr a prostudování zadání je stanoven 20minutový časový limit.

Na samotné vypracování písemné práce má pak student 90 minut, přičemž minimální rozsah výsledného textu je 250 slov (jde však pouze o orientační vymezení hranice délky textu, podstatně důležitější je jeho kvalita!).

U písemné práce z češtiny se nevyžaduje psaní konceptu a osnovy. Ty si student samozřejmě psát může, nicméně to, jakým způsobem dospěje k výslednému tvaru textu, je pouze jeho individuální záležitost.

Během psaní je povoleno používat Pravidla českého pravopisu.

Maturita 2018 (jaro) – zadání

  1. Prague Food Festival 2018 (zpráva do časopisu Vaříme s láskou o průběhu akce představené ve výchozím textu)
  2. Dobrodružství s piráty (vypravování Marca Ricciho o tom, jaké dobrodružství s piráty prožili lidé plující na Černém orlu – úvodem vypravování je výchozí text)
  3. Únikové hry: tajemná místnost a hodina času (článek o únikových hrách určený do společenského časopisu – funkce výchozího textu inspirativní)
  4. Nezapomenutelná záporná postava (charakteristika jedné ze záporných postav jmenovaných ve výchozím textu)
  5. Může být obdivuhodný i zdánlivě obyčejný život? (úvahový text – funkce výchozího textu inspirativní)
  6. Školní slavnost (úřední dopis, který reaguje na výchozí text a obsahuje žádost o pronájem městského divadla za účelem uspořádání školní slavnosti)

Vypracované práce stejného či podobného charakteru zadání hledejte na Český-jazyk.cz pod heslem maturita 2018.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku


Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti Mediální zastoupení Tento portál mediálně zastupuje Impression Media,s.r.o.


Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­