ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Novinky

­­­­

Maturita 2018: Písemná práce z češtiny

25. dubna 2018

Seznam všech zadání pro písemnou práci z češtiny, která byla centrálně stanovena pro maturitu 2018 (jaro).

Od roku 2018 mají studenti na výběr již jen z šesti centrálně stanovených zadání. Na výběr a prostudování zadání je stanoven 20minutový časový limit.

Na samotné vypracování písemné práce má pak student 90 minut, přičemž minimální rozsah výsledného textu je 250 slov (jde však pouze o orientační vymezení hranice délky textu, podstatně důležitější je jeho kvalita!).

U písemné práce z češtiny se nevyžaduje psaní konceptu a osnovy. Ty si student samozřejmě psát může, nicméně to, jakým způsobem dospěje k výslednému tvaru textu, je pouze jeho individuální záležitost.

Během psaní je povoleno používat Pravidla českého pravopisu.

Maturita 2018 (jaro) – zadání

  1. Prague Food Festival 2018 (zpráva do časopisu Vaříme s láskou o průběhu akce představené ve výchozím textu)
  2. Dobrodružství s piráty (vypravování Marca Ricciho o tom, jaké dobrodružství s piráty prožili lidé plující na Černém orlu – úvodem vypravování je výchozí text)
  3. Únikové hry: tajemná místnost a hodina času (článek o únikových hrách určený do společenského časopisu – funkce výchozího textu inspirativní)
  4. Nezapomenutelná záporná postava (charakteristika jedné ze záporných postav jmenovaných ve výchozím textu)
  5. Může být obdivuhodný i zdánlivě obyčejný život? (úvahový text – funkce výchozího textu inspirativní)
  6. Školní slavnost (úřední dopis, který reaguje na výchozí text a obsahuje žádost o pronájem městského divadla za účelem uspořádání školní slavnosti)

Vypracované práce stejného či podobného charakteru zadání hledejte na Český-jazyk.cz pod heslem maturita 2018.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku


Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí Mediální zastoupení Tento portál mediálně zastupuje Impression Media,s.r.o.