ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Novinky

­­­­

Maturita 2019: Písemná práce z češtiny

12. dubna 2019

Seznam všech zadání pro písemnou práci z češtiny, která byla centrálně stanovena pro maturitu 2019 (jaro).

Od roku 2018 mají studenti na výběr pouze ze 6 centrálně stanovených zadání. Na výběr a prostudování daných zadání mají 20 minut.

Na samotné vypracování písemné práce je vyčleněno 90 minut, přičemž minimální rozsah výsledného textu by měl být 250 slov (jde ale pouze o orientační vymezení hranice délky textu, mnohem důležitější je jeho kvalita!).

U písemné práce z češtiny se nevyžaduje psaní konceptu ani osnovy. Ty si student samozřejmě může psát do testového sešitu, nicméně to, jakým způsobem dospěje k výslednému tvaru textu, je pouze jeho individuální záležitost.

Během psaní je povoleno používat jenom psací potřeba a Pravidla českého pravopisu. Hodnocen bude pouze ČITELNÝ text.

Maturita 2019 (jaro) – zadání

  1. Děsuplná noc (vypravování s hororovými prvky, jehož úvodem je výchozí text)
  2. Fenomén fake news (článek do společenského časopisu zabývající se fenoménem fake news – funkce výchozího textu informativní)
  3. Zimní krajina (líčení zimní krajiny – funkce výchozího textu inspirativní)
  4. Charitativní projekt (úřední dopis, který reaguje na výchozí text a obsahuje žádost o podporu charitativního projektu)
  5. Může účel světit prostředky? (úvahový text zabývající se otázkou z výchozího textu)
  6. Kniha, kterou si musíte přečíst (článek s prvky recenze, který představuje jednu z knih jmenovaných ve výchozím textu a doporučuje ji čtenářům webu Milujeme literaturu)

Vypracované práce stejného či podobného charakteru zadání hledejte na Český-jazyk.cz pod heslem maturita 2019.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku


Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí Mediální zastoupení Tento portál mediálně zastupuje Impression Media,s.r.o.


Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­