ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Moliére (*15.01.1622 - †17.02.1673)

­­­­

Lakomec (6)

Harpagon byl starý lakomec, šlo mu jen o peníze. Šetřil na čem mohl a pořád měl strach, aby ho někdo neokradl. Jednou se rozhodl, že si vezme mladou a krásnou Marianu, kterou ovšem miloval jeho syn Kleant a že svou dceru Elišku provdá za starého ale bohatého Anselma. Eliška však milovala správce Valéra a ani ona, ani Kleant se nechtěli své lásky vzdát. Vše nakonec vyřešil Kleantův sluha – vzal Harpagonovi jeho kasičku a nevrátil mu ji, dokud nesouhlasil se sňatky svých dětí. Mezitím zjistil Valér, že Mariana je jeho sestra a Anselm jejich otec. Konečný souhlas se svatbami dal Harpagon až poté, co Anselm slíbil, že je obě zaplatí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: lalimak, 05.11.2004

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Moliére - Lakomec (6)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­