ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Moliére (*15.01.1622 - †17.02.1673)

­­­­

Don Juan

Záletný don Juan opustí svou ženu Elvíru, která z lásky k němu uprchla z kláštera. Vyznává lásku a slibuje manželství šlechtičnám i chudým dívkám, a před následky svých čínů se chrání falešným pokrytectvím zbožných řečí. Zpupně vstoupí i do hrobky Komtura, kterého kdysi zabil a pozve ho k sobě na večeři. Komturova socha pozvání přijme a na oplátku nabízí Juanovi pohostinství na druhý večer. Juan přijme. Elvíra, jeho otec i sluha Sganarelle ho varují před trestem božím, Juan toho však nedbá. Přichází Komtur - Juan mu směle podává ruku, je však rozdrcen a sežehnut pekelnými plameny.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Eulálie, 15.05.2007

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Moliére - Don JuanMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­