ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Moliére (*15.01.1622 - †17.02.1673)

   
­­­­

Tartuffe (2)

Do rodiny měšťana Orgona se vetřel Tartuffe. Orgona okouzlil, ale zbytek rodiny jeho pokrytectví viděl a snažil se Orgona přesvědčit, aby Tartuffa vyhnal, ale marně. Orgon dokonce na Tartuffa převedl svůj majetek a chtěl ho oženit se svou dcerou. Tartuff však toužil po Orgonově manželce a tajně ji sváděl. Orgonův syn to věděl a pověděl to Orgonovi - ten mu ale nevěřil, vydědil ho a vyhnal z domu. Rodina nakonec na Tartuffa nachystala past - přesvědčili Orgona skrýt se, aby viděl, jak svádí jeho ženu. Teprve pak Orgon prozřel a Tartuffa vyhnal. Ten ale v domě našel listiny, které tam nechal Orgonův přítel (nepřítel krále), jenž se v domě schovával, a ukázal je králi. Král poznal Tartuffovo pokrytectví, uvěznil ho a Orgonovi odpustil.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: lalimak, 06.11.2004

­­­­

Diskuse k výpisku
Moliére - Tartuffe (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­