ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.25
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Adéle k osmnáctinám

Milá oslavenkyně, rodiče, přátelé a další hosté,

dovolte mi, abych pár slovy zahájila dnešní oslavu Adélčiných osmnáctých narozenin.

Sešli jsme se zde v tento významný den, abychom pogratulovali oslavenkyni k dosažení důležitého milníku v jejím životě. Adéla dosáhla věku, ve kterém oficiálně vstupuje do světa nás - dospělých - a tím přebírá zodpovědnost za své jednání i život jako takový.

Většina z nás se na své osmnácté narozeniny a výhody plynoucí z plnoletosti těšila, ale je třeba myslet na to, že kde jsou práva a možnosti, tam se vždy nachází i povinnosti. Adélo, čeká Tě teď nový svět, v němž můžeš být prakticky čímkoliv, dělat velké změny i rozhodnutí a život si užívat plnými doušky. Zároveň ale může několik špatných rozhodnutí změnit tvou budoucnost i velmi nepříjemně, vždy je třeba myslet na to, že od nynějška rozhoduješ o sobě sama. A byť Ti spousta lidí včetně mě vždy ráda pomůže, to nejdůležitější bude na Tobě. Přesto věřím, že ve všem uspěješ a budeš šťastná.

Za sebe si dovolím Ti popřát zdraví, ale hlavně štěstí, koneckonců hosté na Titanicu také byli zdraví. Vím, že zůstaneš stejně veselá a energetická jako doteď, že i jako mladá dospělá budeš v srdci stále trochu dítě, protože jen tak můžeš mít radost z maličkostí a vidět i ve všedních a běžných věcech něco zábavného. Snad Ti zápal, jenž máš odjakživa v sobě, vydrží ještě mnoho let a budeš pořád ta šťastná dívka - nebo žena -, jakou Tě znám.

Na zdraví, Adélko!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Leo, 23.04.2019

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Adéle k osmnáctinámMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­