ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.12
Hodnoceno: 25x Prosím, ohodnoť práci

Reklama na Kinder vajíčko

To jsem si zase jednou zapnula televizi. A to v domnění, že se vysvobodím z nudy, která mě doma pomalu, ale jistě konzumovala. Tak jsem tedy zmáčkla jedno z tlačítek ovladače... Reklama na "nejlepší" prací prostředek, reklama na "nejlepší" krém v péči o pleť, reklama na "nejchutnější" polévku Vitana... Z řady těch "nej" jsem se pozastavila nad "nejchutnější pochoutkou pro děti", nad světoznámým Kinder vajíčkem. Reklama nastiňuje, jak jsou děti neskutečně šťastné, když jim maminka koupí lahodné čokoládové vajíčko s miniaturní hračkou uvnitř, a jak jsou maminky spokojené, když vidí své ratolesti s úsměvem ukusovat kousíčky čokolády a hrát si s drobnou figurkou.

Jenže známe děti. Laskominy nejedí po kouskách, aby si je vychutnaly, ale cpou je do sebe jako chleba. A navíc nikdy nemají dost. Děti si také spokojeně nehrají s figurkami a autíčky, které neskutečnou rychlostí zbavily čokoládového pouzdra, ale házejí je po svém sourozenci, snaží se je co nejdůkladněji zdeformovat, žužlat a popřípadě také sníst. Což může vést také k agresivitě. Tak ať mi nikdo nepovídá, že nic lepšího svému dítěti prostě koupit nemůžete.

Také bych chtěla někdy vidět úsměvy maminek, které se rozhodnou Kinder vajíčko koupit a tím své ratolesti udělat radost. Poté co u výrobku objeví cenu, úsměv jim snad stoprocentně z tváře zmizí! Snaží se pak svého potomka od této laskominy odlákat co nejdále a při příštím nákupu ho s sebou radši ani neberou, nebo se regálu s tímto produktem obloukem vyhýbají.

A tak si myslím, že je nad slunce jasné, jak a proč na mne tato reklama zapůsobila, a že není nutno více dodávat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: MunQilL, 28.02.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Reklama na Kinder vajíčkoMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­