ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.05
Hodnoceno: 37x Prosím, ohodnoť práci

Zlaté prasátko

Otevírám oči. Vše vypadá jako obvykle, ale přece jen tu jedna změna je. Kolem slyším samé koledy, všude voní anýz a vanilka a doslova na každém rohu jde cítit pohoda a klid. Ukládám si postel a uvažuji, co si na sebe vezmu. Nakonec to vyhrály rifle, triko a mikina. Ještě mi zbývá vyčistit si zuby a pomalu se vytrácím z domu - jdu nakoupit ještě dárečky. Platí u mě totiž, že dárky koupené na poslední chvíli jsou ty nejlepší.
Jdu nádhernou krajinou pokrytou sněhem. Vcházím do obchodu a najednou spatřím úžasnou truhlu, která úplně volá "Kup si mě, jsem ten nejlepší dáreček pro tvou maminku!" Tak to by bylo, pro mamku dáreček mám, ale co taťkovi, co mu mám koupit? V zrcadle vidím odraz kufříku plného nářadí. Nejedou mi došlo, že o něm taťka sní už 2 roky. Jdu k pokladně a vytáhnu peněženku s penězi a zaplatím. Teď rychle spěchám domů, neboť ty dárečky musím ještě zabalit.
Mám hlad, jenže nemůžu jíst. Už pár let držím tradici o půstu. Vždy toužím vidět "zlaté prasátko". Nikdy jsem ho neviděl, ale chtěl bych ho vidět dneska. Teď jdu rozkrojit jablko a je tam hvězdička - to je dobré znamení. Sestřenka je u nás a hází zrovna pantoflem, tak ani tento rok neodejde z domu.
Cítím nádhernou vůni kapra a bramborového salátu. Už se chystá večeře. Jsem nervózní. Usedáme ke štědrovečerní večeři. Ještě přípitek a můžeme papat.
Je po jídle a já jdu aktivně pomoci mamce s nádobím. Tatínek jde nenápadně pro utěrky do obýváku, kde máme stromeček.
Najednou slyším nějaké cinkání a taťka rychle přibíhá za námi do kuchyně celý vyplašený. "Zrovna jsem Ho vyrušil, když kladl dárečky pod stromeček. Myslím, že na nás čeká nějaké překvapení." S nadšením běžím ke stromečku. A co to nevidím. Úplně nový, nádherný, úžasný počítač. Protože se zabývám jen tím svým krásným počítačem, nepostřehl jsem, že rodiče zatím rozbalili své dárky. Oba dva byli z mých dárečků nadšeni.
Uklízím vánoční papír a chystám se k babičce. Popřeji jí jen hezké svátky a půjdu domů spinkat a snít o svém novém počítači a jeho dovednostech...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zlaté prasátkoMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)