ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Wilde Oscar (*16.10.1854 - †30.11.1900)

­­­­

Strašidlo cantervillské (3)

Americký vyslanec pan Hiram B. Otis koupil zámek Cantervill i přes to, že ho všichni varovali, že v zámku straší duch sira Simona, který zabil svou ženu, a pak zmizel a jeho tělo se nenašlo. Nastěhoval se tam se svou ženou, synem Washingtonem, dcerou Virginií a s dvojčaty. Duch strašil v domě jako obvykle, ale rodina Otisová se ho vůbec nebála a dvojčata mu dělala ještě naschvály. A to ducha velice trápilo. Třeba když chodil po chodbě s řetězy, tak za ním vyběhl pan Otis a nabídl mu lahvičku oleje, aby si ty řetězy promazal, že se chce vyspat. Dvojčata po něm házela polštářema a připravovala na něj na chodbě různé nástrahy. Jednou když se duch rozhodl, že je všechny pořádně vystraší - až na slečnu Virginii, protože ta byla velice milá - potkal se na chodbě s jiným duchem, kterému svítily oči, a tak se ho lekl, že radši utekl do svého příbytku. Ráno bohužel zjistil, že to nebyl duch, ale jenom prostěradlo a dýňová hlava. Ducha to velice ranilo a přestal v domě strašit. Pan Otis prohlásil po kraji, že ze zámku ducha vyhnali. Jednou když se slečna Virginie vracela z vyjížďky na koni se svým milým, šla do domu zadním vchodem a viděla skleslého ducha, jak sedí v prádelně. Bylo jí ho líto, tak šla k němu a snažila se ho utěšit. On jí řekl, že je hrozně unavený z toho, že už se ho nikdo nebojí a že se mu nic podobného za těch 300 let nestalo. A že by byl rád, kdyby už konečně mohl v klidu odejít. Duch tvrdil, že kdyby se za něj pomodlila a odprosila jeho hříchy, mohl by v klidu zmizet. Virginie se vším souhlasila, a tak ji sebou duch odvedl. Její rodina byla znepokojená, když Virginie nepřišla k obědu ani k večeři. Všichni ji začali hledat po zahradě i v nedalekém městečku. Nakonec se o půlnoci rozhodli, že si půjdou lehnout a ráno ji zase začnou hledat, ale v tu chvíli se ozvala velká rána a Virginie vystoupila ze stěny u schodiště. Všichni se k ní sesypali a vyptávali se, kde byla a jestli je v pořádku. Virginie jim všechno povyprávěla a ukázala jim truhlici šperků, kterou jí duch za její ochotu zanechal. Za tři dny se konal velký pohřeb sira Simona. A konečně byli všichni spokojení, i slečna Virginie, která se provdala za svého milého.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Mišule, 10.02.2007

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Ideální manžel
-Jak je důležité míti Filipa, Jak je důležité míti Filipa (2), Jak je důležité míti Filipa (3), Jak je důležité míti Filipa (4), Jak je důležité míti Filipa (5)
-Lady Fuckingham, Lady Fuckingham (2)
-Neobyčejný model
-Obraz Doriana Graye, Obraz Doriana Graye (2), Obraz Doriana Graye (3), Obraz Doriana Graye (4), Obraz Doriana Graye (5), Obraz Doriana Graye (6), Obraz Doriana Graye (7), Obraz Doriana Graye (8), Obraz Doriana Graye (9), Obraz Doriana Graye (10), Obraz Doriana Graye (11), Obraz Doriana Graye (12), Obraz Doriana Graye (13), Obraz Doriana Graye (14), Obraz Doriana Graye (15), Obraz Doriana Graye (16), Obraz Doriana Graye (17), Obraz Doriana Graye (18), Obraz Doriana Graye (19), Obraz Doriana Graye (20), Obraz Doriana Graye (21), Obraz Doriana Graye (22), Obraz Doriana Graye (23)
-Obraz Doriana Graye (rozbor), Obraz Doriana Graye (rozbor) (2), Obraz Doriana Graye (rozbor) (3), Obraz Doriana Graye (rozbor) (4)
-Pohádky, Pohádky (2), Pohádky (3), Pohádky (4), Pohádky (5)
-Salome
-Slavík a růže (Pohádky), Slavík a růže (Pohádky) (2), Slavík a růže (Pohádky) (3), Slavík a růže (Pohádky) (4)
-Strašidlo cantervillské, Strašidlo cantervillské (2), Strašidlo cantervillské (3), Strašidlo cantervillské (4), Strašidlo cantervillské (5), Strašidlo cantervillské (6), Strašidlo cantervillské (7)
-Šťastný princ, Šťastný princ (2), Šťastný princ (3), Šťastný princ (4)
-Šťastný princ a jiné pohádky, Šťastný princ a jiné pohádky (2)
-The Happy Prince /Šťastný princ/ - anglicky
-Vějíř lady Windermerové: hra o slušné ženě
-Zločin lorda Artura Savila
Čítanka-Lady Fuckingham, Lady Fuckingham (2), Lady Fuckingham (3), Lady Fuckingham (4), Lady Fuckingham (5)
-Obraz Doriana Graye, Obraz Doriana Graye (2), Obraz Doriana Graye (3), Obraz Doriana Graye (4), Obraz Doriana Graye (5), Obraz Doriana Graye (6)
-Slavík a růže (Pohádky)
-Strašidlo cantervillské, Strašidlo cantervillské (2)
-Šťastný princ
­­­­

Diskuse k výpisku
Oscar Wilde - Strašidlo cantervillské (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­