ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Černobílé klávesy promluvily

Hudba, prostředník mezi lidským stvořením a emocemi. Ale také univerzální jazyk, řeč, jež nepotřebuje slov, aby ji někdo pochopil. Na vlastní oči, rozumějte uši, se o tomto přesvědčil plný sál bystřického kulturního domu v podvečer pátého dubna. Příchozímu diváctvu byl nabídnut takřka půldruhé hodiny trvající absolventský koncert přízračně nazvaný Klavír v proměnách času a barev.

Pomyslné jeviště ukázalo na dvě desítky klavíristů ze třídy Mgr. Michaely Uhlířové, jimž bravurně sekundovala osmička hostů. Své zastoupení tu měly housle, kytara, trubka, flétna i zpěv. Aby příchozím nezahálely ani jiné smysly, byla připravena výstava výtvarných prací Viléma Michny vytvořená pod pedagogickým vedením Libuše Zítkové. Obrazy s hudebními motivy byly doplněny o fotokoláž z dílny již zmiňované Mgr. Michaely Uhlířové.

Na své si přišli milovníci hudby barokní, klasicistní, romantické, impresionistické a mnohé další. Melodie plynule přecházely z domácích skladatelských vod do světových a zase zpět, aby se mohly v úplném závěru pozastavit u výběru ze Smetanovy symfonické básně Má vlast. Nebyl by to koncert absolventský, kdyby v průběhu večera nevystoupila čtveřice slečen, které mohou v letošním roce hrdě nosit označení "absolventky". První cyklus byl reprezentován následujícími: Kristýna Ševčíková, Natálie Dřínovská a Eva Chalupníková. A jedinou absolventkou cyklu druhého je v letošním roce Andrea Loukotová.

Jelikož se koncert konal právě v době partnerské výměny místního gymnázia s finskou školou, zasedlo do řad posluchačů i několik našich přátel ze země tisíců jezer. Potvrdilo se tak ještě více, jak skvělým prostředkem dorozumění může hudba být.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Rony, 09.01.2021

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Černobílé klávesy promluvilyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­