ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Tolkien John Ronald Reuel (*03.01.1892 - †02.09.1973)

­­­­

Pán prstenů: Dvě věže (3)

Frodo a Sam bloudí v bludišti ostrých skal mířících do Mordoru. Zde potkají Gluma, který jim slíbí, že je dovede k mordorské Černé bráně. Avšak když se k ní přiblíží, zjistí, že nemají šanci dostat se dovnitř. A tak jim Glum navrhne cestu přes bažiny a tunelem. Hobiti se za ním pustí. Na cestě jsou však zajati kapitánem Faramirem a jeho družinou. Dozví se o jejich poslání a po dlouhém přemlouvání je pustí dál. Glum je zavede do temného obydlí obrovského pavouka, který Froda kousne. Sam se v domnění, že je Frodo mrtvý, rozhodne vzít na sebe jeho poslání a vezme si Prsten a zmizí. Skřeti Froda objeví a Sam se dozví, že není mrtvý. Vydává se ho najít a osvobodit.
Když se hobitům podařilo utéci sktřetům, utíkali do lesa a zde je našel ent Stromovous, který jim pomohl zbavit se pronásledujících skřetů a i s nimi svolal velkou entí radu. Entové se však rozhodnou nejít do války proti Mordoru, a tak Pipin se Smíškem vymyslí lest. Poprosí Stromovouse, aby je donesl k Železnému pasu - sídlu Sarumana. Když ent uvidí, jak čaroděj zničil místní stromy, přivolá ostatní a společně se vrhnou na Železný pas.
Zatím tříčlenná družina sleduje stopu Skurut-hai, až narazí na jezdecký oddíl Rohirů, kteří jim poví, že skřety pobili, ale že si nevšimli nikoho jiného. Družina běží k místu boje a objevuje stopu utíkajících Hobitů směřující do prastarého lesa. V lese se objeví znovuzrozený Gandalf a řekne jim, že hobiti jsou v bezpečí. A tak přestávají sledovat jejich stopu a jedou do Rohanu, pomoci proti blízké armádě skřetů. Když vstoupí do Edorasu, sídla místního krále, uvidí, že Theodén je pod silným vlivem Sarumanova kouzla. Gandalf jej kouzla zbaví a všichni, kdo se ve městě nacházejí, opouštějí Edoras a jedou do Helmova Žlebu - největšího opevnění Rohanu. Cestou je napadnou skřeti na vrcích a Aragon spadne z útesu. Přesto se ho král nerozhodne hledat, protože se domnívá, že je mrtev. Když Aragorna probudí kouzlo elfky Arwen, do které je zamilován, nasedne na koně a odjíždí ke svým druhům. Cestou spatří obrovské vojsko skřetů. V Helmově Žlebu je už vše připraveno na bitvu. Gandalf odjíždí, aby našel a přivedl Rohirskou jízdu. Pak, když je vše připraveno, přijdou skřeti. Bitva trvala dlouho, ale nakonec Rohan zvítězí. Král, Gandalf, Aragorn, Gimly, Legolas a pár vojáků se vydají do Železného pasu utkat se se Sarumanem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: vevericka.eva, 17.04.2006

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky, Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (2), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (3), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (4), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (5), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (6), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (7), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (8), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (9), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (10), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (11), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (12), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (13), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (14), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (15)
-Pán prstenů (souhrn knih)
-Pán prstenů: Dvě věže, Pán prstenů: Dvě věže (2), Pán prstenů: Dvě věže (3), Pán prstenů: Dvě věže (4), Pán prstenů: Dvě věže (5), Pán prstenů: Dvě věže (6)
-Pán prstenů: Návrat krále, Pán prstenů: Návrat krále (2), Pán prstenů: Návrat krále (3), Pán prstenů: Návrat krále (4), Pán prstenů: Návrat krále (5), Pán prstenů: Návrat krále (6), Pán prstenů: Návrat krále (7), Pán prstenů: Návrat krále (8), Pán prstenů: Návrat krále (9), Pán prstenů: Návrat krále (10)
-Pán prstenů: Společenstvo prstenu, Pán prstenů: Společenstvo prstenu (2), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (3), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (4), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (5), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (6), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (7), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (8), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (9), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (10), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (11), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (12), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (13), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (14), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (15), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (16)
-Pán prstenů: Společenstvo prstenu (rozbor), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (rozbor) (2)
-Silmarillion, Silmarillion (2), Silmarillion (3), Silmarillion (4), Silmarillion (5), Silmarillion (6)
-Tulák Rover, Tulák Rover (2)
Čítanka-Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky
-Pán prstenů: Dvě věže
-Pán prstenů: Společenstvo prstenu
-Tulák Rover
­­­­

Diskuse k výpisku
John Ronald Reuel Tolkien - Pán prstenů: Dvě věže (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­