ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Tolkien John Ronald Reuel (*03.01.1892 - †02.09.1973)

   
­­­­

Pán prstenů: Společenstvo prstenu (7)

Příběh začíná ve vesnici Hobitín velkou narozeninovou oslavou hobita Bilba. Za ním přijíždí kouzelník Gandalf, aby mu popřál a informoval ho o novinkách ze světa. Cestou potká hobita Froda - Bilbova dědice. Při úchvatné oslavě Bilbo z ničeho nic zmizí a pomocí Gandalfa odkáže svůj majetek Frodovi včetně kouzelného prstenu a odjede z Kraje pryč. Frodo není rád, že ho Bilbo opustil, ale zůstane v jeho domě dalších 50 let. Pak se znovu vrátí Gandalf a chce vidět prsten. Po důkladném prozkoumání společně zjistí, že je to Jeden Prsten Temnoty. Gandalf Frodovi poví o jeho minulosti a o tom, že Frodo musí Kraj opustit. Protože Sauron-Pán Temnot hledá Jeden Prsten a zabije toho, kdo jej nosí. Sama, který všechno pod oknem vyslechl, Gandalf pošle na nebezpečnou výpravu společně s Frodem. Dohodnou se na místě setkání a už hobiti vyrážejí. Po cestě potkají Pipina a Smíška, kteří jim pomohou utéct před strašlivými Přízraky, kteří Prsten hledají. Všichni se nezraněni dostanou do hospody, kde na ně měl čekat kouzelník. Avšak o Gandalfovi nikdo nic neví, a tak na něj hobiti v hostinci čekají. Objeví se tam podivný člověk-Chodec, který Frodovi poví, že na mága čekat nemohou a pomůže jim utéci před Přízraky směrem k Roklince. Po cestě je však Prstenové Přízraky znovu objeví a Froda zraní. S pomocí elfů je hobit odnesen do Roklinky, kde mu zachrání život. Zde se konečně setkají s Gandalfem. Ten byl cestou zdržen kouzelníkem Sarumanem, který se přidal ke zlému Sauronovi. V Roklince je svolána velká rada, na které se rozhodne co udělat s Prstenem. Po rozepřích národů se Frodo přihlásí, že donese Prsten do Mordoru, kde ho zničí. K němu se přidá Gandalf, Aragorn - Chodec, který je potomkem Isildura, muže jenž mohl, ale nezničil prsten. Dále elf Legolas, trpaslík Gimly a syn gondorského správce Boromir a samozřejmě tři hobití společníci Froda. Odejdou z Roklinky a vydají se doly Mordoru za stálého sledování Glumem. V dolech je napadnou skřeti a Barlog - obluda z ohně a stínu. Gandalf se s ním utká a oba se propadnou do tmy. Družina pokračuje dál až do elfského Lóthorienu. Galadriel - místní paní - ukáže Frodovi, co se stane, když selže a prsten nezničí. Družina se vydává dál a v lesích Rudohoru Boromir družinu zradí a pokusí se Frodovi Prsten sebrat. Nepodaří se mu to, ale všechny je napadnou kříženci skřetů a skurutů vytvořené a poslané Sarumanem. Aragorn pošle Froda, ať uteče a sám v Mordoru zničí Prsten, protože Skurut-hai chtějí pouze prsten a pulčíka. Frodo utíká, ale Sam ho přemluví, aby ho vzal s sebou. Mezitím je Boromir zabit při obraně hobitů a ty jsou uneseni skřety. Když Skurut-hai zmizí, Aragorn, Legolas a Gimly se vydávají Smíška a Pipina osvobodit a a na druhé straně řeky se dva hobiti vydávají do temného Mordoru.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: vevericka.eva, 17.04.2006

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky, Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (2), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (3), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (4), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (5), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (6), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (7), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (8), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (9), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (10), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (11), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (12), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (13), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (14), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (15)
-Pán prstenů (souhrn knih)
-Pán prstenů: Dvě věže, Pán prstenů: Dvě věže (2), Pán prstenů: Dvě věže (3), Pán prstenů: Dvě věže (4), Pán prstenů: Dvě věže (5), Pán prstenů: Dvě věže (6)
-Pán prstenů: Návrat krále, Pán prstenů: Návrat krále (2), Pán prstenů: Návrat krále (3), Pán prstenů: Návrat krále (4), Pán prstenů: Návrat krále (5), Pán prstenů: Návrat krále (6), Pán prstenů: Návrat krále (7), Pán prstenů: Návrat krále (8), Pán prstenů: Návrat krále (9), Pán prstenů: Návrat krále (10)
-Pán prstenů: Společenstvo prstenu, Pán prstenů: Společenstvo prstenu (2), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (3), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (4), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (5), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (6), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (7), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (8), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (9), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (10), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (11), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (12), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (13), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (14), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (15), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (16)
-Pán prstenů: Společenstvo prstenu (rozbor), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (rozbor) (2)
-Silmarillion, Silmarillion (2), Silmarillion (3), Silmarillion (4), Silmarillion (5), Silmarillion (6)
-Tulák Rover, Tulák Rover (2)
Čítanka-Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky
-Pán prstenů: Dvě věže
-Pán prstenů: Společenstvo prstenu
-Tulák Rover
­­­­

Diskuse k výpisku
John Ronald Reuel Tolkien - Pán prstenů: Společenstvo prstenu (7)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­