ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Tolkien John Ronald Reuel (*03.01.1892 - †02.09.1973)

   
­­­­

Pán prstenů: Návrat krále (5)

Lidé v Edorasu oslavují vítězství.
Sam v noci slyší Glumovy plány jak zabít hobity. Frodo ale víc věří Glumovi a Sam je na pokraji zoufalství.
Gandalf s Theodenem a ostatními přijíždějí do zničeného Železného pasu, kde najdou Pipina a Smíška. Pipin tam ve vodě najde Palantír - Magický kámen. Gandalf si ho hlídá, protože je nebezpečný, ale Pipin mu ho v noci tajně sebere a omylem se spojí se Sauronem a uvidí část jeho plánu - zaútočit na město Minas Thirith. Gandalf se tam s Pipinem vypraví.
Arwen přesvědčí Elronda, aby znovu nechal ukout Anduril.
Gondor se chystá na válku se skřety a Pipin zařídí, aby jim přijeli na pomoc Rohirové.
Frodo při hádce pošle Sama domů a odejde s Glumem. Glum ho vede do Odulina doupěte, kde ho nechá a sám uteče. Sam se i přese všechno vydává za ním. Frodo je omámen Oduliným jedem a vypadá to, že je mrtvý, a tak mu vezme Prsten. Pak, když tudy procházejí skřeti, Sam zjistí, že je Frodo naživu, ale skřeti jsou rychlejší a Froda odnesou. Sam je sleduje.
Aragorn, Gimli a Legolas jedou Stezkami mrtvých, aby přivedli vojsko duchů, které se podrobí jen právoplatnému králi Gondoru a tím je Aragorn. Vojsko Rohirů bojuje s gondorskými vojáky proti skřetům. Theodena zabije Nazghul - Pán všech Devíti. Toho pak zabije Eowyn přestrojená za muže.
Sam najde Froda ve skřetí věži a pokračují v cestě k sopce. Tam je přepadne Glum a Frodo utíká ke vchodu do svatyně, která se v sopce nachází.
Skřetí vojsko je poraženo a armáda duchů je propuštěna. Gondorské vojsko s Aragornem v čele jede k Černé bráně.
Ve svatyni prohlásí Frodo Prsten za svůj, nasadí si ho a zmizí. Sam je omráčen ranou do hlavy a Glum začne bojovat s neviditelným nepřítelem, s Frodem. Glum ukousne Frodovi prst i s Prstenem a v návalu radosti nad opět nalezeným "miláškem" nevidí, kam šlape a zřítí se do vroucí lávy.
Mordor a Temný pán je zničen.
Frodo a Sam jsou Orly vyneseni z Mordoru.
Aragorn se stal králem Gondoru.
Hobiti se vydají domů napravit škody spáchané "velkými" lidmi.
Frodo, Bilbo, Gandalf a elfové odplouvají do zemí neumírajících...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kalkul, 02.05.2007

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky, Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (2), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (3), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (4), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (5), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (6), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (7), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (8), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (9), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (10), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (11), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (12), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (13), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (14), Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (15)
-Pán prstenů (souhrn knih)
-Pán prstenů: Dvě věže, Pán prstenů: Dvě věže (2), Pán prstenů: Dvě věže (3), Pán prstenů: Dvě věže (4), Pán prstenů: Dvě věže (5), Pán prstenů: Dvě věže (6)
-Pán prstenů: Návrat krále, Pán prstenů: Návrat krále (2), Pán prstenů: Návrat krále (3), Pán prstenů: Návrat krále (4), Pán prstenů: Návrat krále (5), Pán prstenů: Návrat krále (6), Pán prstenů: Návrat krále (7), Pán prstenů: Návrat krále (8), Pán prstenů: Návrat krále (9), Pán prstenů: Návrat krále (10)
-Pán prstenů: Společenstvo prstenu, Pán prstenů: Společenstvo prstenu (2), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (3), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (4), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (5), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (6), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (7), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (8), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (9), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (10), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (11), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (12), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (13), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (14), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (15), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (16)
-Pán prstenů: Společenstvo prstenu (rozbor), Pán prstenů: Společenstvo prstenu (rozbor) (2)
-Silmarillion, Silmarillion (2), Silmarillion (3), Silmarillion (4), Silmarillion (5), Silmarillion (6)
-Tulák Rover, Tulák Rover (2)
Čítanka-Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky
-Pán prstenů: Dvě věže
-Pán prstenů: Společenstvo prstenu
-Tulák Rover
­­­­

Diskuse k výpisku
John Ronald Reuel Tolkien - Pán prstenů: Návrat krále (5)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­