ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Remarque Erich Maria (*22.06.1898 - †25.09.1970)

­­­­

Tři kamarádi (8)

Román o třech mužích, kteří se stali přáteli na život a na smrt za první světové války, kterou prožili na frontě. Společně se pak vracejí domů do rozvráceného a vyhladovělého Německa.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Euromedia Group v Praze roku 2006 (1. vydání tamtéž). Z německého originálu Drei Kameraden přeložila Věra Houbová. Počet stran: 383. ISBN: 80-249-0614-7.

CHARAKTERISTIKA POSTAV:

Patricie "Pat" Hollmannová - melancholická, citlivá, jemná a křehká žena
kamarádi - jsou si navzájem věrní, podporují se a jeden by se pro druhého obětoval

STRUČNÝ DĚJ:

Děj této knihy se odehrává v Německu po první světové válce, kdy si tři kamarádi, kteří ve válce bojovali, otevírají opravnu automobilů. Kupují stará auta, která opraví, a když vypadají jako nová, prodají je za dobrou cenu. Jedno z aut si ale zamilovali natolik, že ho nikomu prodat nechtěli.

Robert se zamiluje do Pat a naváží spolu vztah. Později se ale dozví, že Pat je velmi vážně nemocná - trpí tuberkulózou. Stav Patricie se neustále zhoršuje, a tak musí odjet do sanatoria. Všichni tři kamarádi šetří peníze, aby mohla Pat zůstat v sanatoriu.

Gottfrieda zastřelí na ulici neznámý člověk, a tak se jeho kamarádi rozhodnou pomstít jeho smrt a zabijí jeho vraha.

Robert zůstává s Pat v sanatoriu. Museli zavřít svoji autoopravnu a prodat své nejmilejší auto, aby mohl Robert zůstat na pár posledních chvil s Pat. O pár dní později Pat umírá...

Vedlejší postavy této knihy páchají sebevraždy, utápí se v depresích a alkoholu, jsou na smrt nemocné.

HLAVNÍ MYŠLENKA:

Myslím, že Remarque se snažil touto knihou říct, že válka utvořila mezi těmito třemi kamarády přátelství tak pevné, že je ani smrt nedokáže rozdělit.

VLASTNÍ NÁZOR:

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četl. Naprosto mě uchvátila a vydržel jsem ji číst celé hodiny bez přestávky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 26.03.2016

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Cesta zpátky, Cesta zpátky (2), Cesta zpátky (3), Cesta zpátky (4)
-Čas žít, čas umírat, Čas žít, čas umírat (2), Čas žít, čas umírat (3), Čas žít, čas umírat (4)
-Černý obelisk, Černý obelisk (2)
-Gam
-Jiskra života, Jiskra života (2), Jiskra života (3)
-Miluj bližního svého, Miluj bližního svého (2), Miluj bližního svého (3), Miluj bližního svého (4), Miluj bližního svého (5)
-Na západní frontě klid, Na západní frontě klid (2), Na západní frontě klid (3), Na západní frontě klid (4), Na západní frontě klid (5), Na západní frontě klid (6), Na západní frontě klid (7), Na západní frontě klid (8), Na západní frontě klid (9), Na západní frontě klid (10), Na západní frontě klid (11), Na západní frontě klid (12), Na západní frontě klid (13), Na západní frontě klid (14), Na západní frontě klid (15), Na západní frontě klid (16), Na západní frontě klid (17), Na západní frontě klid (18), Na západní frontě klid (19), Na západní frontě klid (20), Na západní frontě klid (21), Na západní frontě klid (22), Na západní frontě klid (23), Na západní frontě klid (24), Na západní frontě klid (25), Na západní frontě klid (26)
-Na západní frontě klid (rozbor), Na západní frontě klid (rozbor) (2), Na západní frontě klid (rozbor) (3)
-Nebe nezná vyvolených, Nebe nezná vyvolených (2), Nebe nezná vyvolených (3), Nebe nezná vyvolených (4), Nebe nezná vyvolených (5)
-Nepřítel
-Noc v Lisabonu, Noc v Lisabonu (2)
-Říše snů
-Stanice na obzoru
-Tři kamarádi, Tři kamarádi (2), Tři kamarádi (3), Tři kamarádi (4), Tři kamarádi (5), Tři kamarádi (6), Tři kamarádi (7), Tři kamarádi (8), Tři kamarádi (9)
-Vítězný oblouk, Vítězný oblouk (2)
Čítanka-Cesta zpátky
-Čas žít, čas umírat, Čas žít, čas umírat (2)
-Na západní frontě klid, Na západní frontě klid (2), Na západní frontě klid (3), Na západní frontě klid (4)
-Nebe nezná vyvolených, Nebe nezná vyvolených (2)
-Stíny v ráji
-Tři kamarádi
-Vítězný oblouk
­­­­

Diskuse k výpisku
Erich Maria Remarque - Tři kamarádi (8)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­