ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Dickens Charles (*07.02.1812 - †09.06.1870)

   
­­­­

Příběh chudého příbuzného (Strašidelný dům)

O Vánocích se sešla celá rodina bez ohledu na to, z jakých pocházejí společenských vrstev. Hostitel prosí Karla, aby jim vyprávěl jako první příběh. Nešťastník tedy i přes počáteční ostýchavost začne. Sděluje přítomným, že není jen chudý příbuzný bez práce, lásky a chuti do života, jak si o něm všichni myslí. Vypráví jim o svém kamarádovi, se kterým vede firmu a jenž ho nezradil, když se ocitl v nouzi, o své lásce Kristince, která ho přes zákaz matky neopustila a nyní spolu žijí šťastně se všemi vnoučaty v nádherném zámku...Ten je ovšem jen vzdušný.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ninny, 11.08.2006

­­­­

Diskuse k výpisku
Charles Dickens - Příběh chudého příbuzného (Strašidelný dům)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­