ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Dickens Charles (*07.02.1812 - †09.06.1870)

   
­­­­

David Copperfield (3)

Literární druh: epika
Literární žánr: autobiografický román
Doba: romantismus
Prostředí: Francie
Postavy: David Copperfield, jeho matka, prateta, chůva, pan Wurdstov (nevlastní otec)

DĚJ:

David nikdy neviděl svého otce, protože mu zemřel ještě před narozením. Jeho matka byla ještě velice mladá, často byla sama nazývána ještě dítětem. Provdala se za souseda, který Davida nenáviděl a s jeho matkou pouze manipuloval. Davida pošle do útvaru pro chlapce, kde však na Davida také nejsou hodní. Náhle se David dozví, že mu zemřela matka. Odjíždí do Londýna k pratetě a začne studovat na lékaře.

VLASTNÍ NÁZOR:

Román na mě působil dobře. V některých chvílích až příliš tvrdě a krutě. Popis bídy a beznaděje mě tížil. Byla to velice zajímavá četba.

­­­­

Výpisek David Copperfield (3) ve slovenštině?

Slovenskou verzi tohoto výpisku naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse k výpisku
Charles Dickens - David Copperfield (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­