ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.94
Hodnoceno: 34x Prosím, ohodnoť práci

Donna z filmu Mamma Mia! (filmová postava)

Pro svoji slohovou práci jsem si vybrala postavu Donny z filmu Mamma Mia!, jíž si zahrála oscarová herečka Meryl Streepová. Film byl natočen v roce 2008.

Příběh se odehrává na řeckém ostrově, který je plný smíchu, tance a hudby. Donna je krásná žena, jež je v nejlepší letech svého života. Má světlé dlouhé vlasy, které splývají po jejím světlém obličeji. Její postavu by jí mohla závidět kdejaká dvacítka. Se svojí postavou by si mohla dovolit i odvážné modely, přesto nejradši nosí tričko a kalhoty s laclem. Donna vyrůstala a dospívala v období, kdy švédská skupina ABBA byla v největším rozkvětu, a to ji doprovází po celý život. V mládí byla plná života, se svými kamarádkami založila kapelu pod názvem Donna a Dynama. Vždy byla vedoucí a organizační typ.

Donna si v mládí prožila i své trampoty, její matka ji vyhodila kvůli tomu, že otěhotněla a nebyla vdaná. Nikdy toho však nelitovala, zůstala sama se svou dcerou Sophií. Společně odešly na ostrov, kde zdědila hotel po jedné starší paní, o níž se starala. Ale Sophie litovala, že nikdy nepoznala svého otce, a tak nakoukla do matčina tajného deníku, kde objevila 3 muže, s nimiž v době jejího početí matka chodila. Rozhodla se je pozvat na svoji svatbu a tím pořádně zamíchala karty osudu. Donna si postupem času uvědomovala, že jednoho z mužů miluje celých dvacet let. Místo dceřiny svatby se tak konala ta její...

Donna je celý život pracovitá, o hotel se stará téměř 20 let s pomocí místních obyvatel. Lidé na ostrově ji mají rádi, vnesla tam pohodu, smích, tanec a hudbu. Dalo by se říci, že je i tak trochu bláznivá, potrhlá matka, ale pro svoji dceru by i dýchala. Celý život jí obětovala a snažila se o to, aby měla krásné a idylické dětství i dospívání, ne jako ona sama. Přesto všechno se jí snažila i býti dobrou kamarádkou, za kterou může přijít s jakýmkoliv problémem. Každý má své mouchy, i Donna není výjimkou. Je tvrdohlavá a neposedí v klidu, což někdy vadí lidem v okolí. Dalo by se říci, že ve svých letech by to měla být dospělá a vyzrálá žena, ale při písních skupiny ABBA se vrací o 20 let zpátky do svého mládí jak svým chováním, tak i myšlením.

Nedivím se Donně, že odešla bydlet na ostrov. Je to tak nádherné místo - průzračné moře, krásná příroda, žádný spěch, nevinnost, oddaná láska. Když se teď podívám, co se děje ve světě, přijde mi, že tento ostrov nemůže být opravdový. Ani nevím, proč jsem si vybrala tuto postavu. Možná to bude tím, že Mamma Mia! je film, který jsem nedávno zhlédla a velice mě okouzlil. Také nesmím opomenout, že Meryl Streepová je herečka s velkým "H".

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Štěpánka Šindelářová, 19.05.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Donna z filmu Mamma Mia! (filmová postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­