ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Coelho Paulo (*24.08.1947)

­­­­

Veronika se rozhodla zemřít (3)

Veronika je 24letá mladá žena, kterou nebaví její stereotypní život. Stále ty samé věci, práce, programy a muži. Už ji to jednoduše nebavilo, proto spáchala pokus o sebevraždu a spolykala prášky.
Probudila se až na JIPce psychiatrické léčebny jménem Villete. Lékaři jí řekli, že má trvale poškozené srdce a že její naděje na přežití jednoho týdne jsou mizivé. Ze začátku se sice snažila znovu se zabít, ale potom toho nechala.
Seznámila se s Bratrstvem, které často diskutovalo na duchovní a astrální úrovni, o meditacích, povídali si spolu o svých problémech a poslouchali přednášky. Veroniku do docela zaujalo i přesto, že nebyla věřící. Milovala hru na klavír a touto cestou si taky našla svou lásku, Eduarda, o kterém byli všichni přesvědčení, že je schizofrenik, alespoň to teda dobře hrál. Velice rád Veroniku celé hodiny poslouchal a "dělal" nemocného.
Jednoho večera, když už všichni spali, Veronika se začala před jeho očima uspokojovat, až došla k té největší rozkoši ve svém životě.
Později, když po Eduardově "elektrošoku" znala pravdu, trochu se styděla, ale rychle na to zapomněla a pak jí to už bylo jedno.
Poslední noc svého života chtěla prožít s mužem svých snů, proto si zašli s Eduardem do restaurace na víno, udělali tam malý kravál, takže by nikomu nevadilo, kdyby rychle odešli, klidně i bez placení.
Psychiatr Dr. Igor se na posledních stránkách zmiňuje o úspěšném experimentu. Veronika je zdravá, pouze domněnka jisté blízké smrti ji "vyléčila". Každý den žila, jako by to byl den poslední, až došla ke štěstí.
Kniha je psychologicky laděna a obsahuje spoustu polemik a pojednání o životě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Bajuli, 08.06.2005

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Paulo Coelho - Veronika se rozhodla zemřít (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­