ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Coelho Paulo (*24.08.1947)

­­­­

Čarodějka z Portobella

- Argo, 2007, 264 stran

Paulo Coelho přináší v Čarodějce z Portobella fascinující a dramatickou zápletku, v níž čtenář odhalí dlouhou tradici, založenou na ženské síle a na lásce.

Za deset minut začala hrát hudba a ona vstala. Moc jsme si toho nepověděli - žádné otázky o mém pátrání o upírech, jenom běžné věci, dojmy z města, stížnosti na silnice. Ale co jsem uviděl potom - lépe řečeno, co uviděli všichni v restauraci - to byla bohyně, která se předváděla v celé své slávě, kněžka, vyvolávající anděly a démony.
Měla zavřené oči a zdálo se, že už neví, kdo je a co na světě pohledává; jako by se vznášela a vzývala přitom svou minulost, odhalovala svou přítomnost, objevovala a věštila svou budoucnost. Mísila erotičnost s cudností, pornografii se zjevením, uctívání Boha i přírody.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sněhurka, 15.07.2008

   
­­­­

Diskuse k úryvku
Paulo Coelho - Čarodějka z PortobellaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)