ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Coelho Paulo (*24.08.1947)

­­­­

Čarodějka z Portobella

- Argo, 2007, 264 stran

Paulo Coelho přináší v Čarodějce z Portobella fascinující a dramatickou zápletku, v níž čtenář odhalí dlouhou tradici, založenou na ženské síle a na lásce.

Za deset minut začala hrát hudba a ona vstala. Moc jsme si toho nepověděli - žádné otázky o mém pátrání o upírech, jenom běžné věci, dojmy z města, stížnosti na silnice. Ale co jsem uviděl potom - lépe řečeno, co uviděli všichni v restauraci - to byla bohyně, která se předváděla v celé své slávě, kněžka, vyvolávající anděly a démony.
Měla zavřené oči a zdálo se, že už neví, kdo je a co na světě pohledává; jako by se vznášela a vzývala přitom svou minulost, odhalovala svou přítomnost, objevovala a věštila svou budoucnost. Mísila erotičnost s cudností, pornografii se zjevením, uctívání Boha i přírody.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sněhurka, 15.07.2008

­­­­

Diskuse k úryvku
Paulo Coelho - Čarodějka z PortobellaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­