ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Coelho Paulo (*24.08.1947)

   
­­­­

U řeky Piedra jsem usedla a plakala (2)

Je to knížka o znovunalezené víře v nadpřirozeno. Pilar, mladá žena, se opět setkala se svým přítelem z dětství. Ti dva se odjakživa měli rádi, ale nikdy si to neřekli narovinu. On se ale změnil. Objevil a začal věřit v ženskou tvář Boha a na svých přednáškách tímto uchvátil mnoho lidí, hlavně žen. Začal o tom s Pilar mluvit a ona jej - a "to" postupně - začala chápat. Od jiných lidí se o svém "muži života" dovídala nové a nové informace, např. že umí prostřednictvím panny Marie léčit ostatní lidi. O tento dar ale přišel, za to zůstal s Pilar.
Kniha má název odvozený od konce příběhu. Když se totiž Pilar dověděla, že on kvůli ní ztratil léčitelské schopnosti a že už nikdy neuvidí ty šťastné obličeje uzdravených lidí, sebralo ji to a odešla k řece Piedra, kde by v noci nebýt jakési ženy z kláštera málem umrzla. Nakonec své trápení s láskou napsala na papír a chtěla hodit podle staré tradice do vody. To, co se do ní hodilo, to totiž zůstalo navždy zapomenuto. Místo toho dala dopis přečíst své lásce a společně odešli "domů".

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Bajuli, 08.06.2005

­­­­

Diskuse k výpisku
Paulo Coelho - U řeky Piedra jsem usedla a plakala (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­