ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Coelho Paulo (*24.08.1947)

   
­­­­

U řeky Piedra jsem usedla a plakala

Z port. orig.: Na margem do Rio Piedra eu sentei e chorei
1. vydání: Rocco, Rio de Janeiro, 1995
Přeložil: Antonín Pasienka

DĚJ:

Hlavním námětem knihy je vztah mladého studenta semináře k dívce Pilar a také jeho vztah k Bohu a víře.
Pilar si dopisuje s přítelem z dětství a on ji pozve, aby si přijela poslechnout jeho přednášku. Pilar pozvání přijme a po přednášce s přítelem odjíždí do Francie. Znovu se skrze něj navrací k víře a oba se snaží nejen vyřešit svůj vzájemný vztah, ale i vztah k Bohu, respektive k Panně Marii, která v knize vystupuje jako ženská tvář Boha. Pilar se dovídá, že její přítel má dar léčit nemocné a že ji stále miluje. I ona se do něj zamiluje, i přesto, že si to zprvu nechce připustit. Oba se účastní různých mší a náboženských rituálů. On se nakonec rozhodne vzdát svého daru, aby mohl vést normální život spolu s Pilar. Jí se to ovšem zprvu zdá dost sobecké, odejde od něj a skoro umrzne u řeky Piedra. Zachrání ji neznámá žena, která jí také poradí, aby si ujasnila své city tím, že napíše vše co cítí. A tak Pilar sedí několik dní u řeky Piedra a píše. Nakonec se však znovu objeví on a odejdou spolu do Zaragozy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Eva, 23.02.2004

­­­­

Diskuse k výpisku
Paulo Coelho - U řeky Piedra jsem usedla a plakalaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­