ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Coelho Paulo (*24.08.1947)

   
­­­­

Poutník: mágův deník

Tato kniha, která získala autorovi mimořádnou popularitu, je podrobným líčením jeho pěší pouti do Santiaga de Compostela a zhodnocením získané duchovní zkušenosti. Po stopách středověkých poutníků se Paulo pod vedením učitele a přítele Petra vypravil, aby našel meč, který mu byl při slavnostním rituálu jednoho esoterického řádu pro přílišnou pýchu a posedlost zázraky odepřen a ukryt kdesi na svatojakubské cestě. Během náročných zkoušek, s jejichž pomocí poutník jednotlivé úseky cesty za ztraceným mečem zdolává, se vyvíjí i složitý vztah učedníka a mistra ve vzájemném dávání a přijímání.

MÍSTO A DOBA DĚJE:

Španělsko, současnost

HLAVNÍ POSTAVY:

Paulo Coelho - vypravěč i hlavní hrdina, podniká symbolickou cestu do Santiaga, učí se a duševně roste
Petrus - jeho průvodce, učitel a rádce

OBSAH:

Paulo Coelho se vydává pěšky cestou do Santiaga de Compostely, aby našel svůj meč. Provází ho Petrus, který ho učí různé praktiky, jak porozumět sám sobě a světu, aby člověk mohl dosáhnout všeho, po čem touží. Paulo na cestě rozvíjí intuici, je mnohokrát zkoušen, bojuje se svým ďáblem, poznává své duchovní posly, dozvídá se pravdu o čase a o tom, že když jdeme za nějakým cílem, musíme si všímat cesty, ne jenom myslet na cíl. Petrus ho opouští. Paulo najde svůj meč.

CITÁTY Z KNIHY:

Vždycky vidíme tu nejlepší cestu, kterou se máme dát, ale jdeme jenom po té, na kterou jsme zvyklí...

Když Syn Otce sestoupil na zem, přinesl lásku. Ale protože lidé spojují lásku jen s utrpením a obětí, tak ho nakonec ukřižovali. Jinak by jeho lásce nikdo neuvěřil, když už si všichni zvykli ustavičně pro své vášně trpět...

Kde je tvůj poklad, tam bude i tvé srdce.

Vysvětlil jsem mu, že v mé vlasti se vady a nemoci lidí vykládají podle zákona návratu jako trest za chyby, jichž se dopustili v minulých převtěleních. "To je nesmysl," řekl Petrus, "Bůh trestá pouze tím, že přinutí člověka, který dílo lásky přerušil, aby v něm pokračoval. Bůh se nemstí, Bůh je láska."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavla Čermáková, 20.02.2008

­­­­

Diskuse k výpisku
Paulo Coelho - Poutník: mágův deníkMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­