ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.03
Hodnoceno: 33x Prosím, ohodnoť práci

Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek

aneb jak si splnit životní cíle, být úspěšný a mít život ve svých rukou...

Přísloví nám říká: "Nebuďme líní." Já ho ale hodnotím jako neperspektivní a unáhlené. Proč se máme řídit těmito stresujícími poučkami společnosti? Je opravdu tak nesnesitelné, že nějaký jedinec nechce žít tak, "jak by měl"?

Mně tato skutečnost nijak nevadí, ba mě dokonce hněvá, pokud to někoho výrazněji pohoršuje.
V mém případě si radši odložím na zítřek. Na druhou stranu, zítřek dostává automaticky narůstající a nedostižný náskok před dneškem. V konečném důsledku se tedy nemusím dočkat ničeho. Tady je dobré vytyčit si hranice a, dejme tomu, provozovat nějakou činnost v pravidelném intervalu. Díky tomu nebudu "líné hovado", a zároveň zamezím stresujícímu tlaku. Pokud bych přísloví vztahoval na více dějů, byla by to prachsprostá unáhlenost, která by z dlouhodobého hlediska měla špatný vliv na skutečnost. A proto: "Klid! Pohodička." Společnost je pro duši irelevantní.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kolja, 04.10.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřekMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­