ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Čechov Anton Pavlovič (*29.01.1860 - †15.07.1904)

­­­­

Tři sestry (3)

Psychologické drama o čtyřech dějstvích.

Tři sestry - Irina, Máša a Olga - žijí všechny ve společném domě na maloměstě a každá se zaobírá svým vlastním trápením.

Irina ze všech nejvíc sní o návratu do Moskvy, odkud se odstěhovala po smrti otce, aby unikla všude panující nudě maloměsta, a rovněž touží po muži, kterého by milovala. Avšak jediný, kdo o ni má zájem, je hrabě Tuzenbach, jenž je jí sice blízký, ale lásku k němu necítí.
Olga má plno práce, neboť je ředitelkou ve škole, a tak nemá čas na radovánky.
Máša je již vdaná žena, ale miluje jiného muže.

K tomu všemu se přidává bratr sester Andrej, jehož žena všechny kolem sebe rozčiluje svým panovačným chováním a navíc ho podvádí, a tak nešťastný Andrej začíná pít a hrát hazardní hry.

Ke konci hry se do té doby poměrně živý dům, který byl dosud hojně navštěvován vojáky, vylidní, neboť armáda je poslána do Polska. Prázdné zůstává i celé maloměsto, které z poloviny zničil velký požár. Hrabě Tuzenbach, Irinin nastávající, umírá v souboji a Máša se psychicky zhroutí, když její láska odchází s vojáky do Polska. Tři sestry opět zůstávají samy a nešťastné.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Emily, 05.04.2009

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Anton Pavlovič Čechov - Tři sestry (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­