ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Čechov Anton Pavlovič (*29.01.1860 - †15.07.1904)

­­­­

Dáma s psíčkem


HLAVNÍ POSTAVY:

Dmitrij Dmitrič Gurov - postarší, majetný záletník
Anna Sergejevna - mladá, stále nespokojená žena, má ráda svého psíčka

DĚJ:

Povídka vypráví o čtyřicetiletém ženatém muži Dmitriji Dmitriči Gurovovi, který tráví sám dovolenou na Jaltě, kde se zamiluje do mladé Anny Sergejenvy - dámy s psíčkem. Dmitrij hledal rozptýlení v nevěře jako vždy, když se nudil. Zaujala ho mladá vdaná Anna Sergejevna se špiclem. Rozhodl se, že v ní vzbudí náklonnost. Nosil jí různé pozornosti a dost obratně se jí dvořil. Postupem času, ač asi ani jeden z nich nechtěl, se do sebe zamilovali.
Oba si mysleli, že po skončení dovolené na tento románek zapomenou, ale bylo to silnější než oni. I měsíc po odjezdu z Jalty na sebe mysleli. Gurov se rozhodl, že Annu vyhledá. Od té doby se začali scházet jednou za dva až tři měsíce a dále živili svou vášeň k sobě. Anna však přesto nebyla šťastná. Stále hledali řešení jak zařídit, aby se nemuseli skrývat a klamat své manželské partnery, ale na žádné řešení nepřišli.

VLASTNÍ NÁZOR:

Autor zde popisuje touhu lidí po něčem, co když najdou, stejně nejsou spokojení. Myslím si, že oba dva neměli dost síly, aby bojovali za to, co opravdu chtějí. Na závěr jsem čekala nějaké vyřešení problému, ale marně, což bylo překvapivé a zároveň zajímavé.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Gmogna, 25.10.2007

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Anton Pavlovič Čechov - Dáma s psíčkemMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­