ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Čechov Anton Pavlovič (*29.01.1860 - †15.07.1904)

   
­­­­

Višňový sad (7)

Čechovova tragikomedie o odcházejícím světě feudální aristokracie, kterou z jejích výsostných pozic vytlačuje dravá měšťanská společnost.

STRUČNĚ O AUTOROVI:

  • vystudoval medicínu a pracoval jako lékař, psal do humoristických časopisů
  • nakazil se tuberkulózou, na kterou potom i zemřel
  • podnikl cestu na Sibiř a psal o osudu vyhnanců z carského Ruska

STRUČNÝ OBSAH:

Poslední Čechovova dokončená hra.

Šlechtična Raněvská se vrací z Paříže na své panství s višňovým sadem, které je zadluženo a půjde do dražby. Hrozící zkázu si však řada postav odmítá připustit a navzdory dluhům kněžna dále rozhazuje nesmyslně peníze. Nakonec jde dům s panstvím skutečně do aukce a vše je prodáno.
Kněžna se opět vrátí do Paříže.

Hra má několik vedlejších linií milostných vztahů, které nedojdou naplnění. Například vztah mezi dcerou šlechtičny a studentem Péťou nebo Lopachinovy snahy, které pokaždé skončí debatou o počasí. Když dům všichni opustí, zůstane zde jen starý majordomus, který umírá.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Iris, 08.02.2012

­­­­

Diskuse k výpisku
Anton Pavlovič Čechov - Višňový sad (7)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­