ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.85
Hodnoceno: 82x Prosím, ohodnoť práci

Moře (3)

"Moře dává novou naději tak, jako spánek dává sny," prohlásil Kryštof Kolumbus a musím uznat, že měl pravdu.

Ten den jsem se cítil pod psa. Odešel jsem bez jediného slova z hotelového pokoje, abych se mohl uklidnit a trochu popřemýšlet. Při mojí cestě nikam jsem náhle uviděl malý útes vzdouvající se nad hladinou ve tvaru přední části lodě. Vyšplhal jsem na svou pomyslnou palubu a zpozoroval tu nekonečnou azurovou plochu.

Při prvním pohledu na moře jsem oslněn ostrým světlem. Po dalším zkoumání si všímám, že je to odraz slunce, který vytváří dokonalou souhru světel. Z každé malé vlnky září malá jiskra, společně však dokážou vytvořit okázale silnou záři. Jedna vlna vedle druhé vytváří obraz připomínající skrčený a znovu napnutý papír.

Popojdu k okraji útesu a zahledím se dolů. Ty malé vlnky, kterými je moře poseto, nabírají sílu, mění se v bílou bublinkovou peřinu a v pravidelných intervalech bijí do stěn útesu. Nad hladinou krouží rackové a zuřivě křičí. Spolu s šuměním moře je to koncert pro mé uši. Zavírám oči pod tíhou odrazu slunce a nechávám se unášet uklidňujícími zvuky moře.

Po chvíli se odvážím oči znovu otevřít. Slunce slábne a pomalu se blíží k hladině. Obloha stále silněji žloutne a moře dostává zcela jiný vzhled. Zářivá zlatá koule se schovává pod blankytně modrou peřinou a uléhá ke spánku. I já odcházím, zabořuji nohy do písku s úsměvem a s novou nadějí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nicole, 06.03.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moře (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­