ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Čechov Anton Pavlovič (*29.01.1860 - †15.07.1904)

   
­­­­

Step (2)

- historie jedné cesty

Autor spojil přírodní lyriku s realistickými portréty mužíků, které ostře kontrastují s osobami kupců a šlechty.

Devítiletého Jegorušku chce matka poslat do školy, a tak požádá svého bratra, který prodává vlnu, aby jej do školy odvezl. Spolu s jeho strýcem Ivanem jede také otec Christopher. Cesta stepí je jednotvárná, obzvlášť, když je teplo. Na každé zastávce se Jegoruška pozná s novými lidmi nebo zažije něco nového.

Když Ivan potká ostatní s vlnou, požádá je, aby se postarali o Jegorušku, jelikož si musí zajet na místo, kde by se měl nacházet Varlamon, a pak je dohoní a Jegorušku si zase vezme.

Pantalěj, jeden z formanů, vypráví příběhy ze svého života - například jak je zajali loupežníci a jak se pak osvobodil (všechno si vymyslel). Na cestě je zastihla bouřka a Jegoruška nastydl. V přístavu se potkává se strýcem a otcem Christopherem. Zde se uzdraví a druhý den jdou se strýcem hledat přítelkyni jeho matky, u níž by měl bydlet. Strýc ho u ní nechá a Jegoruška se ptá: Jaký ten život asi bude?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Katka Svobodová, 05.02.2011

­­­­

Diskuse k výpisku
Anton Pavlovič Čechov - Step (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­