ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Čechov Anton Pavlovič (*29.01.1860 - †15.07.1904)

­­­­

Svatba

Děj se odehrává v Rusku v jednom salónu restaurace. Ženich žádá tchyni, aby dostála svého slibu a dala dceři věnem i dva výherní lístky. Také se ptá, kde je slibovaný generál, jenž měl přijít na hostinu. Tím však byl pověřen Andrej Ňumin. Jenže místo pravého generála přivede námořního kapitána 2. stupně (= podplukovník), který je ve výslužbě. Ňumin všem hostům řekl, že je to admirál Revunov-Karanlov. Má pronést přípitek novomanželům, ale špatně slyší, a tak začne vyprávět o službě na lodi. Těmito řečmi však nudí hosty, a tak ho žádají, aby přestal, protože nenechá nikoho pronést přípitek. Nakonec se všichni dozví, že to není admirál. Revunov-Karanlov, rozčílen, odchází ze svatby.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Katka Svobodová, 03.02.2011

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Anton Pavlovič Čechov - SvatbaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­