ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Čechov Anton Pavlovič (*29.01.1860 - †15.07.1904)

   
­­­­

Na hlavní silnici

V hospodě u silnice se schovává několik lidí před mrazem a deštěm. Nachází se tam i Bozcov, jehož považují za opilce, protože na hospodském žádá pití na dluh. Nakonec mu Bozcov dává do zástavy zlatý medailon, na kterém je vyobrazena dívka.

Špatné počasí zavede do hospody i Kuzmu, jenž v opilci pozná svého pána. Začne lidem vyprávět Bozcův příběh. Bozcov se zamiloval do dívky, vzal si ji, ale po obřadu se vydala do města za svým milencem. Od té doby Bozcov jezdí do města, aby ji mohl alespoň spatřit.

Shoda náhod přivede do hospody i milostpaní Marju Jogorovnu. Bozcov v ní pozná svou ženu. Ta, jakmile si ho všimne, rozhodne se - i přestože má rozbitý kočár - opustit hospodu. Vtom ji ale chce zabránit Merik. Chce jí něco říci, ale nakonec se rozpřáhne svou sekerou. Hostinský jej od milostpaní odtáhne a ona odchází.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Katka Svobodová, 03.02.2011

­­­­

Diskuse k výpisku
Anton Pavlovič Čechov - Na hlavní silniciMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­