ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Čechov Anton Pavlovič (*29.01.1860 - †15.07.1904)

­­­­

Tři sestry (2)

Tři sestry je psychologická hra. Jako hlavní postavy zde vystupují tři ženy. Učitelka gymnázia Olga, nejstarší ze sester, Máša se svým manželem, profesorem Fedorem Iljičem Kullyginem a nejmladší Irina. Jejich bratr se jmenuje Andrej Sergejevič Prozorov. Všichni nejvíce touží po štěstí. Drama začíná Irininými narozeninami. Sejdou se hosté, mezi nimi je i baron Tuzenbach, štábní kapitán Solenyj a nafoukaná, parádivá a zlá Nataša Ivanovna. Irina prohlásí, že bude stále pracovat a že je práce krásná. Oba vojáci, Tuzenbach i Solenyj, nikdy nepracovali, ale nyní, aby se zalíbili Irině, vytahují se, že pracovat začnou a že smysl života je v práci. Andrej Sergejevič se zamiluje do Nataši. Vezme si ji za ženu. Nataša se zanedlouho stane paní domu. Poroučí, nadává, všichni ji musí poslouchat. Myslí jen na sebe a na svého syna Bobíka.
Sestrám sloužila od malička služka Anfisa. Nataši ji vyžene. Olga dostane místo ředitelky gymnázia. Irina stále touží odjet do Moskvy. Přání se jí nevyplní. Olga ji přemluvila, aby se vdala za barona Tuzenbacha. Olga se rozhodne, že si ho vezme. Ale Solenyj Tuzenbacha urazí. V souboji je Tuzenbach zabit.
Drama končí a sestry zůstávají stále samy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: El, 04.06.2006

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Anton Pavlovič Čechov - Tři sestry (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­