ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Dumas st. Alexandre (*24.07.1802 - †05.12.1870)

   
­­­­

Tři mušketýři po dvaceti letech

Postavy: Athos, Porthos, Aramis, d'Artagnan, Mazarin, Anna Rakouská, Karel I., Mordaunt
Místo a čas: Francie za vlády Anny Rakouské a Anglie za vlády Karla I.
Počet stran: 950

DĚJ:

Situace ve Francii je špatná, král Ludvík XIV. je ještě dítě, a tak vládne jeho matka Anna Rakouská. Ve skutečnosti však stát spravuje lakomý kardinál Mazarin. Pařížané se začínají bouřit a osud tomu chce, že na straně dvora stojí Porthos a d'Artagnan a na straně frondy, odboje, Athos a Aramis. Všichni čtyři muži se střetnou v boji, ale znovu si přísahají věrnost a přátelství.
Athos a Aramis jsou anglickou královnou požádáni, aby odjeli do Anglie chránit jejího muže, Karla I. D'Artagnan a Porthos jsou kardinálem posláni na stejné místo, ale přesně z opačného důvodu, mají pomoct Cromwelovi. Po jejich setkáni v Anglii ale i tito dva chtějí králi pomoci a ukrýt ho ve Francii. Všechny jejich plány o jeho záchranu jsou však zmařeny jediným mužem, Mordauntem. Je to zlý člověk, syn hraběnky de Winter, známé jako mylady, který chce pomstít smrt své matky. Je to také on, kdo drží sekeru při popravě krále. Na zpáteční cestě se ho ale mušketýrům konečně podaří zabít.
Po návratu do Francie jsou Athos, Porthos a d'Artagnan zatčeni, podaří se jim utéct a zajmout Mazarina. Ten je musí vyslechnout a vyhovět všem jejich požadavkům. D'Artagnan se tak stává kapitánem královských mušketýrů, Porthos baronem a lid se s dvorem se konečně smíří.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tulda, 02.12.2004

­­­­

Diskuse k výpisku
Alexandre Dumas st. - Tři mušketýři po dvaceti letechMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­