ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Dumas st. Alexandre (*24.07.1802 - †05.12.1870)

­­­­

Robin Hood

Bezpochyby jedním z největších mužů staré Anglie a věčnou legendou je Robin Hood, pán sherwoodského lesa, nepřítel nepřátelských Normanů, který bohatým bral a chudým dával.
Do Nottinghamu se vrací bratranec a přítel Robina Hooda, Will Scarlett. Konečně se může oženit se svou sestřenkou Maud. Svatba je však překažena Willovým uvězněním na nottinghamském hradě u barona Fitz-Alvina.
Zlý a ziskuchtivý baron prodá svou dceru Christabelu starci siru Tristanu za milión dukátů, ačkoliv dal slovo jejímu milému, rytíři Allanu Clareovi.
Robin Willa osvobodí a pomůže Allanu Clareovi získat Christabelu. Slaví se tři svatby najednou. Robin se ožení se sestřenkou Marianou, Will si vezme Maud a Allan Christabelu.
Vše nekončí jen u těchto svateb. V sherwoodském lese se jich oslavovalo bezpočet. Robin ještě vykoná spoustu skutků a odvážných činů, vyhraje lukostřelecký turnaj a setká se i se slavným a srdečným králem Richardem Lví srdce.
Robin kolem sebe shromáždil až 800 zbojníků. Dovedl se vypořádat se zlosyny: sirem Guy Gisbornem, opatem z Ramseye, baronem Fitz – Alwinem a sirem Williamem de Greyem, ale s čím si nedokázal poradit, byla Mariina smrt. Neunikl zoufalství nad její ztrátou a neunikl ani smrti.
Nezemřel smrtelným zásahem šípu či meče. Na popud bratra Guye Gisborna byla nic netušícímu Robinovi zákeřně proťata hlavní tepna. Robin Hood, král zbojníků zemřel. Zbojníci se rozešli a navždy opustili sherwoodské hvozdy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: morfium, 21.02.2005

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Alexandre Dumas st. - Robin HoodMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­