ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Pavel Ota (*02.07.1930 - †31.03.1973)

    Ceska posta
­­­­

Otázka hmyzu vyřešena (Smrt krásných srnců) (2)

  • povídka

OBSAH POVÍDKY:

Po druhé světové válce se pan Popper dal do poválečných obchodů. Prodával spony na německé šle, mast proti svrabu i reklamní skříňky.

Jednoho dne za ním přešel inženýr Jehlička, aby začal prodávat mucholapky. Pan Popper nejdříve nechtěl, ale potom se to rozhodl zkusit s mucholapkami Bomba-Chemik. Nejdříve o ně nebyl zájem, jenže pan Popper s obchodním duchem dokázal všechno. Obchody se začaly dařit. Peněz přibývalo. Rodina Poppera si zase žila dobře a postavili si i chatu u rybníka. V tom rybníce žily nádherné ryby, které pana Poppera lákaly od práce.

Když mucholapky zaplavily celé Čechy, přešla řada na Moravu. Tam poslal svého osmnáctiletého syna s knížkou v ruce, která podávala rady do obchodování. Prodal u jednoho obchodníka mnoho mucholapek a vrátil se domů.

Když nastala doba, kdy létalo hodně much, zjistili lidé, že mucholapky vlastně nefungují - nelepí a mouchy létají ještě rychleji. Mucholapky Bomba-Chemik se tak začaly vracet do obchodů a tím pádem i k panu inženýru Jehličkovi i k panu Popperovi. Firma se začala hroutit. Výrobek Bomba-Chemik byl považován za velký šmejd a rodině se začalo vést hůře a hůře.
Pan Jedlička poté seděl na rumišti a pálil velké množství mucholapek. Zbyla jenom velká mračna a nad ním poletovalo velké množství much...

Pár let potom potkal syn pana Poppera inženýra Jedličku. Říkal, že neprodávali šmejd, ale dobrou věc, kterou teď prodávají Holanďané. Nazvali ji Fly Killer. Jejich mucholapky se podobaly těm jejich jako vejce vejci! Když se ho zeptal, jak se mu vede, z očí mu vytryskly velké slzy a rychle se obrátil a odcházel.
Kdyby pan Popper ještě žil, syn by mu řekl, že neprodával žádný šmejd. Ale on to na nebi už dávno věděl...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: daemonka, 29.11.2014

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Černá štika (Jak jsem potkal ryby)
-Dukla mezi mrakodrapy
-Fialový poustevník
-Jak jsem potkal ryby, Jak jsem potkal ryby (2), Jak jsem potkal ryby (3), Jak jsem potkal ryby (4), Jak jsem potkal ryby (5), Jak jsem potkal ryby (6), Jak jsem potkal ryby (7)
-Jak šel táta Afrikou
-Jak to tenkrát běžel Zátopek (Plná bedna šampaňského)
-Kapři pro wehrmacht (Smrt krásných srnců), Kapři pro wehrmacht (Smrt krásných srnců) (2)
-Koncert (Jak jsem potkal ryby)
-Králíci s moudrýma očima (Smrt krásných srnců), Králíci s moudrýma očima (Smrt krásných srnců) (2)
-Lov bolena dravého (Mám rád tu řeku)
-Moje první ryba (Jak jsem potkal ryby)
-Moje první ryba (Veliký vodní tulák)
-Můžou tě i zabít (Jak jsem potkal ryby)
-Nejdražší ve střední Evropě (Smrt krásných srnců), Nejdražší ve střední Evropě (Smrt krásných srnců) (2)
-Nejdražší ve střední Evropě (Veliký vodní tulák)
-Nejdražší ve střední Evropě (Zlatí úhoři)
-Otázka hmyzu vyřešena (Smrt krásných srnců), Otázka hmyzu vyřešena (Smrt krásných srnců) (2)
-Plná bedna šampaňského
-Pohádka o Raškovi, Pohádka o Raškovi (2), Pohádka o Raškovi (3)
-Pohár od Pánaboha
-Smrt krásných srnců, Smrt krásných srnců (2), Smrt krásných srnců (3), Smrt krásných srnců (4), Smrt krásných srnců (5), Smrt krásných srnců (6), Smrt krásných srnců (7), Smrt krásných srnců (8), Smrt krásných srnců (9), Smrt krásných srnců (10), Smrt krásných srnců (11), Smrt krásných srnců (12), Smrt krásných srnců (13), Smrt krásných srnců (14), Smrt krásných srnců (15), Smrt krásných srnců (16)
-Smrt krásných srnců (rozbor)
-Smrt krásných srnců (Smrt krásných srnců), Smrt krásných srnců (Smrt krásných srnců) (2), Smrt krásných srnců (Smrt krásných srnců) (3)
-Souboj o štiky (Jak jsem potkal ryby)
-Syn celerového krále
-Ve službách Švédska (Smrt krásných srnců)
-Výstup na Eiger, Výstup na Eiger (2), Výstup na Eiger (3), Výstup na Eiger (4)
Čítanka-Jak jsem potkal ryby
-Je rybařina sport? (Jak šel táta Afrikou)
-Můžou tě i zabít
-Pohádka o Raškovi
-Pohár od Pánaboha
-Smrt krásných srnců
-Zlatí úhoři
­­­­

Diskuse k výpisku
Ota Pavel - Otázka hmyzu vyřešena (Smrt krásných srnců) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­