ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Pavel Ota (*02.07.1930 - †31.03.1973)

­­­­

Nejdražší ve střední Evropě (Smrt krásných srnců)

Ještě před válkou chtěla jet maminka do Itálie k moři, ale tatínek měl jiné starosti. Pracoval u švédské firmy Elektrolux, pro kterou prodával ledničky a vysavače. Měl jedno velké přání - mít svůj vlastní rybník. Dlouho ho sháněl, až ho koupil od pana doktora Václavíka v Kročehlavech...

Rybník byl velice krásný a na první pohled vypadalo, že je v něm spousta ryb. Když přišla vhodná chvíle k výlovu, tatínek s maminkou pozvali celé příbuzenstvo a zkušené rybáře. Těšili se, že ryby vynesou mnoho peněz a pojedou do Itálie.
V pravý okamžik, kdy se měly ryby začít plácat na hladině, neobjevila se ani jedna (!), krom jednoho více jak šestikilového kapra. Měli ho tedy k večeři...

Maminka pochopitelně s tatínkem nemluvila, ale museli uznat, že měli opravdu nejdražšího kapra v celé střední Evropě. Tatínka totiž stál rybník i s celým výlovem 11.500,- korun.

Pan doktor Václavík jel s manželkou do Itálie. Tatínek měl na něj dlouho zlost, ale potom se mu pomstil.
Stalo se, že jednoho dne přišel pan doktor k tatínkovi a chtěl si koupit ledničku. Tatínek jej pohostil koňakem a dal mu tip na jednu dobrou. Řekl mu ale, že ledničku musí zaplatit ihned a dostane ji pak do tří dnů...

Tatínek poručil montérovi, ať najde nějakou starou lednici, opraví ji, dá k ní okrasnou desku a vyndá vnitřek. V takovém stavu ji pak dovezli panu doktorovi. Ten si nechal pozvat montéra, aby mu ji zapojil, ale on s ní nechtěl nic mít.
Doktor zjistí, že ledničce chybí vnitřek, a tak volá obratem tatínkovi. Nepřišel mu však ani vynadat, ani ho nežaloval, jen měl tu nejdražší králikárnu ve střední Evropě!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: daemonka, 31.01.2017

    Ceska posta
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Černá štika (Jak jsem potkal ryby)
-Dukla mezi mrakodrapy
-Fialový poustevník
-Jak jsem potkal ryby, Jak jsem potkal ryby (2), Jak jsem potkal ryby (3), Jak jsem potkal ryby (4), Jak jsem potkal ryby (5), Jak jsem potkal ryby (6), Jak jsem potkal ryby (7)
-Jak šel táta Afrikou
-Jak to tenkrát běžel Zátopek (Plná bedna šampaňského)
-Kapři pro wehrmacht (Smrt krásných srnců), Kapři pro wehrmacht (Smrt krásných srnců) (2)
-Koncert (Jak jsem potkal ryby)
-Králíci s moudrýma očima (Smrt krásných srnců), Králíci s moudrýma očima (Smrt krásných srnců) (2)
-Lov bolena dravého (Mám rád tu řeku)
-Moje první ryba (Jak jsem potkal ryby)
-Moje první ryba (Veliký vodní tulák)
-Můžou tě i zabít (Jak jsem potkal ryby)
-Nejdražší ve střední Evropě (Smrt krásných srnců), Nejdražší ve střední Evropě (Smrt krásných srnců) (2)
-Nejdražší ve střední Evropě (Veliký vodní tulák)
-Nejdražší ve střední Evropě (Zlatí úhoři)
-Otázka hmyzu vyřešena (Smrt krásných srnců), Otázka hmyzu vyřešena (Smrt krásných srnců) (2)
-Plná bedna šampaňského
-Pohádka o Raškovi, Pohádka o Raškovi (2), Pohádka o Raškovi (3)
-Pohár od Pánaboha
-Smrt krásných srnců, Smrt krásných srnců (2), Smrt krásných srnců (3), Smrt krásných srnců (4), Smrt krásných srnců (5), Smrt krásných srnců (6), Smrt krásných srnců (7), Smrt krásných srnců (8), Smrt krásných srnců (9), Smrt krásných srnců (10), Smrt krásných srnců (11), Smrt krásných srnců (12), Smrt krásných srnců (13), Smrt krásných srnců (14), Smrt krásných srnců (15), Smrt krásných srnců (16)
-Smrt krásných srnců (rozbor)
-Smrt krásných srnců (Smrt krásných srnců), Smrt krásných srnců (Smrt krásných srnců) (2), Smrt krásných srnců (Smrt krásných srnců) (3)
-Souboj o štiky (Jak jsem potkal ryby)
-Syn celerového krále
-Ve službách Švédska (Smrt krásných srnců)
-Výstup na Eiger, Výstup na Eiger (2), Výstup na Eiger (3), Výstup na Eiger (4)
Čítanka-Jak jsem potkal ryby
-Je rybařina sport? (Jak šel táta Afrikou)
-Můžou tě i zabít
-Pohádka o Raškovi
-Pohár od Pánaboha
-Smrt krásných srnců
-Zlatí úhoři
­­­­

Diskuse k výpisku
Ota Pavel - Nejdražší ve střední Evropě (Smrt krásných srnců)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­