ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Pavel Ota (*02.07.1930 - †31.03.1973)

­­­­

Nejdražší ve střední Evropě (Smrt krásných srnců) (2)

Leo Popper se nechá napálit a koupí rybník jen s jednou rybou. Aby se nepoctivému prodejci pomstil, prodá mu tu "nejdražší" lednici ve střední Evropě - lednici bez vnitřku...

Maminka chtěla jet k moři a každý rok se ptala tatínka, zda v létě nepojedou. Tatínek pracoval pro firmu Elektrolux a ve svém volném čase rád chytal ryby na Berounce v okolí Křivoklátska. Jeho záliba vyvrcholí tím, že se rozhodne koupit rybník i s kapry, které by pak mohl prodávat.

Jednoho dne za ním přišel známý pan doktor Václavík, že mu prodá rybník i s kapry v Kročehlavech celkem za 10 tisíc. Jeli se tam tedy podívat. Pan Václavík na důkaz hodil do vody žemli a pro tu si ve vteřině vyskočil snad šestikilový kapr. Tatínek byl nadšený a rozhodl se rybník opravdu koupit.

Nadešel podzim, den výlovu, na který si rodina pozvala všechny příbuzné a rybáře na pomoc. Síť se pomalu zvedala, ale jak viděli všichni přihlížející, v síti nic nebylo. Mrskal se tam pouze ten jeden jediný kapr!
Tatínek si to chtěl jít vyřídit s panem Václavíkem, když však celý rozčílený přišel k němu domů, služka pana doktora mu řekla, že je s manželkou v Itálii. Maminka tedy udělala kapra k večeři, byla naštvaná, že je ten jediný kapr vyšel dohromady na 11,5 tisíce.

Roky plynuly a jednou přišel pan Václavík za tatínkem, že potřebuje pomoci vybrat novou ledničku místo jejich staré a rozbité. Tatínek mu doporučil "skvělou" ledničku za cca 10 tisíc. Pan Václavík nadšeně souhlasil a nechal si ji dovézt až domů, zaplatil hotově. Ale jak se brzy ukázalo, tatínek mu poslal pouze prázdnou nefunkční ledničku. Naštvaný pan Václavík volal zpět, ale tatínek mu pobaveně řekl, že to má za ten rybník a že stejně jako on si koupil nejdražšího kapra ve střední Evropě, on si koupil nejdražší nefunkční ledničku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mohr55, 09.02.2018

Ceska posta    
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Černá štika (Jak jsem potkal ryby)
-Dukla mezi mrakodrapy
-Fialový poustevník
-Jak jsem potkal ryby, Jak jsem potkal ryby (2), Jak jsem potkal ryby (3), Jak jsem potkal ryby (4), Jak jsem potkal ryby (5), Jak jsem potkal ryby (6), Jak jsem potkal ryby (7)
-Jak šel táta Afrikou
-Jak to tenkrát běžel Zátopek (Plná bedna šampaňského)
-Kapři pro wehrmacht (Smrt krásných srnců), Kapři pro wehrmacht (Smrt krásných srnců) (2)
-Koncert (Jak jsem potkal ryby)
-Králíci s moudrýma očima (Smrt krásných srnců), Králíci s moudrýma očima (Smrt krásných srnců) (2)
-Lov bolena dravého (Mám rád tu řeku)
-Moje první ryba (Jak jsem potkal ryby)
-Moje první ryba (Veliký vodní tulák)
-Můžou tě i zabít (Jak jsem potkal ryby)
-Nejdražší ve střední Evropě (Smrt krásných srnců), Nejdražší ve střední Evropě (Smrt krásných srnců) (2)
-Nejdražší ve střední Evropě (Veliký vodní tulák)
-Nejdražší ve střední Evropě (Zlatí úhoři)
-Otázka hmyzu vyřešena (Smrt krásných srnců), Otázka hmyzu vyřešena (Smrt krásných srnců) (2)
-Plná bedna šampaňského
-Pohádka o Raškovi, Pohádka o Raškovi (2), Pohádka o Raškovi (3)
-Pohár od Pánaboha
-Smrt krásných srnců, Smrt krásných srnců (2), Smrt krásných srnců (3), Smrt krásných srnců (4), Smrt krásných srnců (5), Smrt krásných srnců (6), Smrt krásných srnců (7), Smrt krásných srnců (8), Smrt krásných srnců (9), Smrt krásných srnců (10), Smrt krásných srnců (11), Smrt krásných srnců (12), Smrt krásných srnců (13), Smrt krásných srnců (14), Smrt krásných srnců (15), Smrt krásných srnců (16)
-Smrt krásných srnců (rozbor)
-Smrt krásných srnců (Smrt krásných srnců), Smrt krásných srnců (Smrt krásných srnců) (2), Smrt krásných srnců (Smrt krásných srnců) (3)
-Souboj o štiky (Jak jsem potkal ryby)
-Syn celerového krále
-Ve službách Švédska (Smrt krásných srnců)
-Výstup na Eiger, Výstup na Eiger (2), Výstup na Eiger (3), Výstup na Eiger (4)
Čítanka-Jak jsem potkal ryby
-Je rybařina sport? (Jak šel táta Afrikou)
-Můžou tě i zabít
-Pohádka o Raškovi
-Pohár od Pánaboha
-Smrt krásných srnců
-Zlatí úhoři
­­­­

Diskuse k výpisku
Ota Pavel - Nejdražší ve střední Evropě (Smrt krásných srnců) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­