ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Pavel Ota (*02.07.1930 - †31.03.1973)

­­­­

Nejdražší ve střední Evropě (Zlatí úhoři)

Maminka by se ráda vykoupala v teplém italském moři. Každý rok se ptala tatínka, jestli by letos nemohli jet a tatínek odpovídal vždy stejně - letos ne, protože na to nemáme peníze. Tatínek pracoval jako obchodník, a měl velký koníček v rybách. Jeho snem bylo vlastnit svůj vlastní rybník se spoustou ryb.
Jednou přišel za tatínkem pan doktor Václavík a nabízel mu rybník. Tatínek se do rybníka na první pohled zamiloval. Pan Václavík se chtěl pochlubit tatínkovi s velkými kapry, a tak do vody hodil půlku žemle. Za chvíli byla žemle pryč. Tatínek přišel domů celý okouzlený, hned se rozhodl, že rybník od pana Václavíka koupí. Maminka tatínka prosila, aby nic nekupoval, ale tatínek už měl jasno. Vzal všechny jejich úspory a šel k panu Václavíkovi.
Na podzim se chystal výlov rybníka. Tatínek s maminkou si vzali v práci volno. Přijeli se podívat také všichni jejich příbuzní. Tatínek sehnal rybáře a těšil se na velké kapry. Když rybáři vypustili rybník, zjistilo se, že rybník je úplně prázdný - až na jednoho kapra, kterého viděl tehdy tatínek. Všichni, kteří tomu přihlíželi, se začali smát. Tatínek si to onehdy chtěl vyřídit s panem Václavíkem boxerským způsobem, ale naštěstí ho to přešlo. Ten večer měla rodina nejdražší večeři ve střední Evropě.
Uplynulo šest let a pan Václavík přišel za tatínkem opět. Chtěl pomoci při výběru ledničky. Tatínek se s panem doktorem domluvil, že mu ledničku doručí. Tatínka napadlo, jak doktorovi podvod s rybami oplatit. Domluvil se se skladníkem, aby natřel starou ledničku, vyndal z ní vnitřek a poslal ji panu doktorovi.
Pan doktor se velmi divil, když doma rozbalil krabici a našel v ní ledničku bez vnitřku...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Stevii, 18.11.2007

    Ceska posta
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Černá štika (Jak jsem potkal ryby)
-Dukla mezi mrakodrapy
-Fialový poustevník
-Jak jsem potkal ryby, Jak jsem potkal ryby (2), Jak jsem potkal ryby (3), Jak jsem potkal ryby (4), Jak jsem potkal ryby (5), Jak jsem potkal ryby (6), Jak jsem potkal ryby (7)
-Jak šel táta Afrikou
-Jak to tenkrát běžel Zátopek (Plná bedna šampaňského)
-Kapři pro wehrmacht (Smrt krásných srnců), Kapři pro wehrmacht (Smrt krásných srnců) (2)
-Koncert (Jak jsem potkal ryby)
-Králíci s moudrýma očima (Smrt krásných srnců), Králíci s moudrýma očima (Smrt krásných srnců) (2)
-Lov bolena dravého (Mám rád tu řeku)
-Moje první ryba (Jak jsem potkal ryby)
-Moje první ryba (Veliký vodní tulák)
-Můžou tě i zabít (Jak jsem potkal ryby)
-Nejdražší ve střední Evropě (Smrt krásných srnců), Nejdražší ve střední Evropě (Smrt krásných srnců) (2)
-Nejdražší ve střední Evropě (Veliký vodní tulák)
-Nejdražší ve střední Evropě (Zlatí úhoři)
-Otázka hmyzu vyřešena (Smrt krásných srnců), Otázka hmyzu vyřešena (Smrt krásných srnců) (2)
-Plná bedna šampaňského
-Pohádka o Raškovi, Pohádka o Raškovi (2), Pohádka o Raškovi (3)
-Pohár od Pánaboha
-Smrt krásných srnců, Smrt krásných srnců (2), Smrt krásných srnců (3), Smrt krásných srnců (4), Smrt krásných srnců (5), Smrt krásných srnců (6), Smrt krásných srnců (7), Smrt krásných srnců (8), Smrt krásných srnců (9), Smrt krásných srnců (10), Smrt krásných srnců (11), Smrt krásných srnců (12), Smrt krásných srnců (13), Smrt krásných srnců (14), Smrt krásných srnců (15), Smrt krásných srnců (16)
-Smrt krásných srnců (rozbor)
-Smrt krásných srnců (Smrt krásných srnců), Smrt krásných srnců (Smrt krásných srnců) (2), Smrt krásných srnců (Smrt krásných srnců) (3)
-Souboj o štiky (Jak jsem potkal ryby)
-Syn celerového krále
-Ve službách Švédska (Smrt krásných srnců)
-Výstup na Eiger, Výstup na Eiger (2), Výstup na Eiger (3), Výstup na Eiger (4)
Čítanka-Jak jsem potkal ryby
-Je rybařina sport? (Jak šel táta Afrikou)
-Můžou tě i zabít
-Pohádka o Raškovi
-Pohár od Pánaboha
-Smrt krásných srnců
-Zlatí úhoři
­­­­

Diskuse k výpisku
Ota Pavel - Nejdražší ve střední Evropě (Zlatí úhoři)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­