ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.25
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Kino a filmová produkce

- zamyšlení/referát na téma kino a filmová produkce

Je kino oblíbené? Podle mého záleží na přístupu lidí. Na jedné straně se zdá, že do kina chodí menší počet lidí, protože mnohým se lístky zdají drahé. Jiní sledují filmy z televize nebo mají satelity a kabelové televize se spoustou programů a někomu zase připadá pohodlnější půjčit si oblíbený film na videokazetě či DVD za mnohem nižší cenu a pustit si ho v klidu a pohodě doma. Na druhou stranu si myslím, že pro mnohé má kino ještě pořád svou nenahraditelnou atmosféru. Kino je daleko lépe ozvučené, kvalita filmu je lepší a při koukání na velké plátno, v porovnání s televizí, se v nás daleko více umocňuje požitek z filmu. Navíc, chození do kina je ve srovnání s ležením na gauči jistý druh kulturního vyžití a společenské události, zejména pokud se jedná o filmovou novinku.

Svým způsobem znamenají videa pro filmový průmysl silnou konkurenci. Ale na druhé straně se takto musí kina více snažit, aby diváky nalákala. Musí nabízet mnohem více než dříve. Staví se nová multikina, a to je to, co lidé chtějí. Mohou si vybrat na místě, na co se chtějí dívat. Ale kvůli multikinům se zavřela spousta malých kin v centrech měst, protože jim nemohla konkurovat. Je to škoda, neboť kultura se nyní přesunuje ze středu měst na periférie, kam se člověk pěšky jen těžko dostane.

Existuje spousta druhů filmů, například akční filmy, komedie, horory, westerny, válečné filmy, špionážní filmy, dobrodružné filmy, sci-fi, intelektuální filmy a historické filmy. Filmy můžeme také rozdělovat podle toho, jak na nás působí. Může se jednat o dojemný, násilný, působivý, poutavý, zábavný nebo pomalý a nudný snímek.

Oskar je filmová cena udílená každý rok v březnu nejlepšímu filmu, herci, herečce, režiséru atd. Jedná se o nejprestižnější cenu mezinárodního filmového průmyslu, která významně ovlivňuje kasovní úspěch filmu a kariéru nominovaných herců, hereček i režisérů.
První český film, který dostal Oskara, byl Obchod na korze od režisérského dua Kadár-Klos. Druhý na seznamu byl snímek Ostře sledované vlaky od Jiřího Menzela a poslední byl Kolja od Zdeňka Svěráka, jenž dostal cenu za nejlepší zahraniční film. Pár dalších českých filmů bylo na tuto cenu nominováno.

Každý červenec se navíc v Karlových Varech koná Mezinárodní filmový festival. Tento festival se stává čím dál oblíbenějším a každoročně ho navštěvuje mnoho mezinárodně uznávaných celebrit.

Hodně českých umělců emigrovalo do zahraničí a tam se stalo slavnými. Jedním z nich je i režisér Miloš Forman, který natočil slavný filmový muzikál Vlasy, film Amadeus nebo Valmont. Jeho filmy celkem získaly třináct Oskarů. Kameramanem jeho filmů byl pan Ondříček. Český herec Jan Tříska také hrál v několika amerických filmech. Jiří Voskovec se zase proslavil ve filmu Dvanáct rozhněvaných mužů.

To, zda já osobně mám raději dabované filmy nebo filmy s titulky, záleží na mém rozpoložení. Všeobecně by se dalo říci, že mám raději filmy s titulky, protože atmosféra filmu je pak originálnější a lepší. Na druhou stranu, pokud jsem unavená a chci si odpočinout nebo jen tak relaxovat, vybírám si dabované filmy, u nichž se nemusím tolik soustředit. Navíc dabované filmy jsou někdy horší kvality a většinou vynechávají něco ze scénáře.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: zuzissek, 24.04.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kino a filmová produkceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­