ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.15
Hodnoceno: 27x Prosím, ohodnoť práci

Ach, ta paměť!

"Bože! Co jsem to vlastně chtěl?" - takovou větu použil asi každý z nás jistě mnohokrát. Vždyť takové zapomínání je neodmyslitelnou rutinní záležitostí člověka. Všem leze na nervy, přichází v nevhodných situacích a celkově nám znepříjemňuje naši existenci. Avšak občas nám může přijít i vhod. Ale ať se snažíme jakkoli s touto "chorobou" bojovat, tak přece nad námi má vždy jen navrch ta hlava děravá.

Totální výpadek paměti dokonce může vést i k velmi komickým okamžikům. Třeba si takhle sedíte tiše ve školní lavici při hodině občanské výuky a pozorujete vašeho třídního učitele, jak se za katedrou rozčiluje, otráveně si cosi mumlá pod vousy, převrací celý stůl vzhůru nohama a nakukuje všude možně.
Jeden ze studentů se ptá, co vlastně se to pan profesor snaží najít. Odpověď zmateného pedagoga zacuká koutky úst všech diváků. Jedná se samozřejmě o učitelovy brýle, které si celou dobu šťastně hoví na jeho bujné pleši.

I z rodinného nákupu může vzniknout trvalé trauma. Po tom, co mladý jedinec vejde do obchodu a začne obdivovat zemědělské produkty, se vzdálí od rodinného kruhu a jeho matka zapomíná, že nepřijela nakupovat sama...
Ten den se mi navždy vryl do paměti. Dodnes mi nahání regály s jablky hrůzu. Můj vztah s matkou už nikdy nebude stejný jako dříve.

Pak tu jsou takové případy, které vám místo úsměvu vykouzlí na tváři výraz znechucení. Například takový nespláchnutý záchod, nevynesené smetí nebo nepřebalené děcko.

S pamětí je to dost těžké. Lidský mozek dokáže uchovávat neuvěřitelné množství informací, které se v něm dennodenně zachytávají jako odpadky v rybářské síti. Proto je občas snazší si tu "díru" v síti sám vytvořit a jednoduše zapomenout, nemám snad pravdu?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: KohouTíPrdel(Koronaprdus), 06.04.2020

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ach, ta paměť!Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­