ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

de Maupassant Guy (*05.08.1850 - †06.07.1893)

­­­­

Slečna Fifi a jiné povídky (2)


BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Nakladatelství: Státní nakladatelství krásné literatury a umění
Překlad: L.Kárl, M.Drápal, M.Jirda
Rok vydání: 1961
Počet stran: 382

SLEČNA FIFI - DĚJ:

Pruský major hrabě Von Farlsberg se nudí společně s několika muži na zámku Uville ve Francii. Venku zuří bouřka a tak se nemohou jít bavit ani ven. Nakonec kapitán dostane nápad uspořádat večírek a pozvat si z města dámy. Všichni nadšeně souhlasí, a tak se ihned vydá do města. V zámku se ale zatím stále nudí. Tak nechají mladého vojáka štíhlé postavy a dámským vzhledem, kterému všichni přezdívají slečna Fifi, vyhodit do povětří několik vzácných předmětů na zámku. Pak již konečně přijedou dámy. Pět prostitutek si rozdělí mezi sebe a povídají si u stolu. Opíjí se a přitom vykřikují přípitky jako na vítězství nad ženskými srdci nebo porazili jsme Francouze. Na to vyskočí mladá Ráchel a začne se přít s Fifi o statečnosti Francouzů. Fifi v přestřelce názorů zvítězí a s ostatními si začnou opět dovolovat. Vykřikne, že zvítězili i nad francouzskými ženami, když se opět ozve Ráchel. Fifi ji uhodí a Ráchel ho bodne jídelním nožem. Rychle uteče a přestože ji všichni hledají, dokáže uniknout. Ráchel se schová u faráře, a když Němci odtáhnou, začne žít obyčejným životem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: vevericka.eva, 31.05.2006

­­­­

Diskuse k výpisku
Guy de Maupassant - Slečna Fifi a jiné povídky (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­