ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.86
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Dopis Shakespearovi (2)

Vážený pane Shakespeare,

předem se Vám omlouvám, pokud Vám některé mé dotazy, připomínky a názory budou připadat zbytečné, nudné nebo hloupé. Nikdy bych si nemyslela, že budu mít šanci Vám napsat. Z toho důvodů jsem ani moc nevěděla, na co se Vás chci zeptat.

Čím víc jsem nad tím přemýšlela, tím více dotazů mě ale začalo napadat. Především mě zajímá, proč museli mít Romeo a Julie tak strašný osud? Teď si mladí lidé budou myslet, že láska je špatná.

Vaše díla jsou naprosto úchvatná, ale znovu bych je asi nepřečetla. V Hamletovi to vše směřovalo ke špatnému konci již na začátku, takže tam se smrtí člověk počítá, ale proč museli zemřít tito dva mladí lidé? Musím se přiznat, že po dočtení Romea a Julie jsem pár slz uronila. Nelze Vám vytknout dramatičnost a srdceryvnost Vaší tvorby. Možná jsem ta špatná já a taková náročná literatura pro mě není, ale já bych to vymyslela prostě jinak.

Tak trochu díky Vám jsem začala psát vlastní knihu. Už teď ale vím, jak skončí. Dobře. Nebýt tragického konce, čtu Romea a Julii pořád dokola.

Přemýšlela jsem, zda jste neměl nějakou nešťastnou lásku, že jste se rozhodl vypsat do knihy, kde lásku potopíte. Jak se říká, nejlepší díla vznikají ve špatné době.

Dále by mě zajímalo, měl-li jste i jiné zájmy než psaní. Podle počtu děl, co jste napsal, bych řekla že ne. Ovšem nechápu, jak jste se mohl nezbláznit.
Taky bych ráda věděla, co byste mi poradil na spisovatelskou krizi. I když se snažím, žádná kloudná věc ze mě nevyjde. Při tolika dílech, která jste vytvořil, se Vám to muselo alespoň jednou stát.

Kéž bych od Vás mohla dostat odpovědi na všechny mé otázky...

S pozdravem


Kristýna Ottlová

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dopis Shakespearovi (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)