ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

de Maupassant Guy (*05.08.1850 - †06.07.1893)

   
­­­­

Yvetta (2)

Leon Saval přijel za svým přítelem Servignim do Paříže. První jejich kroky vedly do domu markýzy Obardiové, kde se hrály karty, scházela se tam velká společnost a užívalo si v dámské společnosti. Byl to lepší nevěstinec, kde si každý nechal říkat titulem, aby mohl mít jakoukoliv ženu. Výjimkou byla dcera paní Obardiové, Yvetta. Servigny se do Yvetty bláznivě zamiloval.

Saval a Servigny byli paní Obardiovou pozváni na víkend na jejich venkovské sídlo. Tam se Yvetta dozvěděla, co je její matka zač, že vlastní nevěstinec a sama se tam prodává. Yvetta byla v šoku a pokusila se o sebevraždu, nadýchala se chloroformu. Nechtěla se už probudit do takové světa. Když začal chloroform působit, najednou vůbec nechtěla umřít. Oknem se k ní vyšplhal Servigny, opět jí vyznal lásku a požádal ji o ruku. Svolila a tím se mohla "vysvobodit" ze svého starého života.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Denisa, 14.11.2005

­­­­

Diskuse k výpisku
Guy de Maupassant - Yvetta (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­