ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Brown Dan (*22.06.1964)

   
­­­­
Dan Brown bookjacket cropped

Dan Brown, autor thrillerů, se narodil 22. června roku 1964. Nejvíce proslul bestsellerem Šifra mistra Leonarda. Je synem profesora matematiky. Dan vystudoval střední školu Philips Exeter Academy a později vystudoval i vysokou školu Amherst College.

Dan původně vůbec nechtěl být spisovatelem, toužil se stát zpěvákem, skladatelem a pianistou. Dokonce tak moc, že se kvůli tomu přestěhoval do Los Angeles. Dosáhl však jediného úspěchu: jednu z jeho písní hráli roku 1996 na zahajovacím ceremoniálu olympijských her v Atlantě.

Po čase, když pochopil, že tudy cesta nevede, vrátil se Dan Brown zpátky do rodného New Hampshiru, a spokojil se s umírněným životem vysokoškolského učitele angličtiny. Ten ovšem trval jen do úspěchu prvního románu...

Výběr témat, který už pravidelně působí jako píchnutí do vosího hnízda, mají možná zčásti "na svědomí" jeho rodiče: otec matematik a matka hluboce věřící, čili odvěký rozpor mezi vědou a vírou. A ani vliv manželky Blythe, jež se věnuje historii umění a malovaní, nebude zanedbatelný.

Dan píše takovým způsobem, aby to čtenáře velmi zaujalo a aby tu knížku, kterou zrovna drží v ruce, rychle přečetl, třeba jen na jeden dech.

NĚKTERÁ DÍLA:

Digitální pevnost
Šifra mistra Leonarda
Pavučina lží
Andělé a démoni

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: sun.care, 28.10.2007

­­­­

Diskuse k životopisu
Dan BrownMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­