ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Brown Dan (*22.06.1964)

­­­­

Andělé a démoni (7)

Když Robert Langdon objeví důkazy o znovuobnovení starověkého tajného bratrstva známého jako Ilumináti - nejmocnější tajné organizace v historii, čelí smrtelnému nebezpečí, jež ohrožuje nejnenáviděnějšího nepřítele této tajné organizace: katolickou církev. Když se Langdon dozví, že hodiny na nezastavitelné časované bombě, kterou představují Ilumináti, pořád tikají, odlétá do Říma, kde spojí své síly s Vittorií Vetra, krásnou a záhadnou italskou vědkyní. Langdon a Vetra se vydávají na nepřetržitou cestu a dobrodružstvím nabitou honičku odehrávající se mezi zapečetěnými kryptami, nebezpečnými katakombami, opuštěnými katedrálami a dokonce do srdce nejuzavřenějšího trezoru na světě. Na své cestě sledují 400 let staré starobylé symboly, které znamenají jedinou naději pro přežití Vatikánu.

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Argo v Praze roku 2009. Z anglického originálu Angels & Demons přeložila Michala Marková. Počet stran: 463. ISBN: 978-80-257-0128-7.

STRUČNÝ OBSAH:

V CERNu je zavražděn vědec Leonardo Vetra. Vrah ukradl antihmotu a odvezl ji do Vatikánu.

Robert Langdon přilétá do Vatikánu, kde spolu s Vittorií (dcerou Leonarda) pátrají po vrahovi. Ve Vatikánu právě probíhá konkláve, preferité jsou uneseni. Preferité mají být popraveni od 20:00 a další pak vždy po hodině, v půlnoci vybouchne antihmota.

Langdon s Vittorií přicházejí na Berniniho stezku a snaží se zachránit preferity, každému je vypálen cejch označující jeden z živlů. Vittorie je zajata, Robert najde asasína a Vittorii zachrání.

Nakonec přijde na to, že camerlengo najal vraha preferitů, umístil antihmotu, zabil papeže. Ten když zjistí, že Robert s Vittorií už vše vědí, tak se upálí.

ÚRYVEK:

Jakmile Langdon zaslechl ty verše vyslovené nahlas, měl pocit, že se přenesl v čase... jako kdyby patřil ke Galileovým současníkům, naslouchal básni poprvé a věděl, že je to zkouška, mapa, nápověda odhalující čtyři oltáře vědy, čtyři rozcestníky, které jasně vyznačovaly tajnou stezku napříč Římem. Slova splývala z Vittoriiných rtů jako píseň.

Kde Santiho hrob pozemský se skví,
tam ďábla nora je a démon v ní.
Po prvcích bájných křížem projdi Řím
a andělé nechť průvodcem jsou tvým.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ell37, 06.05.2013

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Dan Brown - Andělé a démoni (7)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­