ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Brown Dan (*22.06.1964)

­­­­

Ztracený symbol (2)

Napínavý román o pátrání po legendárním zednářském pokladu na území Washingtonu D.C.
Hlavní postavou románu je profesor Langdon, historik, známý již z knihy Šifra mistra Leonarda. Jednoho dne mu zavolá přítel z Washingtonu a poprosí ho, aby přednášel ve sloupové síni Kapitolu. Má s sebou přinést též balíček, který od svého přítele dostal před lety do úschovy. Profesor se na přednášku těší a hlavně se těší na setkání s přítelem. Netuší, že všechno je past, kterou mu nastražil vyšinutý fanatik. Tento člověk unesl a uvěznil profesorova přítele a jeho prostřednictvím vylákal Langdona do Washingtonu, aby mu rozluštil zednářské symboly, které chce použít k otevření tajemné brány vedoucí k dávným mysteriím. Langdon se spolu s přítelem a jeho sestrou ocitá v nebezpečí života.
Kniha čtenářům kromě adrenalinového dobrodružství nabízí též spoustu zajímavých informací o zednářích.

Další ze skvostů Dana Browna. Opět se na scéně objevuje Robert Langdon. Tentokrát ale necestuje nikde po světě, ale zůstává doma v USA, a to hned v hlavním městě - Washingtonu D.C. Znovu se k případu dostává zvláštním způsobem. Přivede jej k němu předmět ležící v Kapitolu, ukazující na sochu George Washingtona. Vzápětí zjišťuje, že případ má hodně co do činění se zednářstvím. Musí se pokus najít zednářský poklad dřív než jeho nepřátelé. Do jeho hledání se zapojí i policie, která ale nestojí na jeho straně a snaží se ho co nejrychleji dopadnout. Podaří se profesoru Robertu Langdonovi uskutečnit jeho plány?

Kniha se mi moc líbila, stejně jako všechny Brownovy knihy má v sobě kouzlo, jež se jinde těžko hledá. Kniha mě moc zaujala a doporučuji ji všem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ondřej Štengl, 08.06.2011

   
­­­­

Diskuse k výpisku
Dan Brown - Ztracený symbol (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­