ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Brown Dan (*22.06.1964)

   
­­­­

Andělé a démoni (8)

Geniální vědec se stane obětí brutální vraždy. Motivem je jeho práce, jejímž výsledkem je objev antihmoty. Zavražděnému kdosi vypálil na prsa cejch, jímž o sobě dávalo vědět satanské bratrství iluminátů. Zjistí, že vzorek antihmoty někdo ukradl a umístil ve Vatikánu...

BIBLIOGRAFICKÉ ÚDAJE:

Vydalo nakladatelství Argo v Praze roku 2006. Z anglického originálu Angels & Demons přeložila Michala Marková. Počet stran: 565. ISBN: 80-7203-770-6.

STRUČNÝ OBSAH:

Harvardskému učiteli Robertu Langdonovi jednoho dne zavolal ředitel švýcarského výzkumného ústavu Max Kohler kvůli zavražděnému vědci Leonardu Vetrovi. Přikládá faxem obrázek mrtvoly, která je ocejchovaná znamením dávných iluminátů. Zároveň se od Vetrovy dcery Vittorie dozví, že byl ukraden kanystr s antihmotou, a podle všeho přesunut do Říma. Bohužel, bez nabití vydrží kanystr pouze 24 hodin, než vybuchne. Kohler vyšle do Říma Langdona i Vittorii, aby našli antihmotu, ovšem tam zjistí, že křesťanské církvi vyhrožují ilumináti zavražděním čtyř kardinálů, kteří byli uneseni před konkláve, a nakonec zničením Vatikánu antihmotou. Langdon s Vittorií se vydávají do ulic Říma zachránit křesťanství a najít kardinály, i když vůbec neví, kde začít.

VLASTNÍ NÁZOR:

Knížka se mi moc líbila, protože byla hodně napínavá a zajímavá.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Bíba, 07.12.2013

­­­­

Diskuse k výpisku
Dan Brown - Andělé a démoni (8)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­