ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Brown Dan (*22.06.1964)

­­­­

Andělé a démoni (5)

Obsáhlý román pro trpělivé čtenáře pojednává o převratném vynálezu a pokusu o jeho ďábelském zneužití.
Geniální vědec je zavražděn a je mu uloupen jeho vynález - antihmota. Jediná její kapka může přitom způsobit výbuch, který dokáže zničit celá města, což v tomto případě akutně hrozí Vatikánu. A aby toho nebylo málo, za celým destruktivním projektem stojí tajemná organizace iluminátů. Zvítězí satanistické zlo, nebo dobro personifikované zde půvabnou dcerou zavražděného a statečným profesorem z Harvardu?

V této knize je hlavní postavou Robert Langdon. Ten se snaží vyřešit záhadnou vraždu jednoho vědce pracujícím v CERNu. Tomu byl na hruď vypálen cejch Iluminátů, kteří vstali z mrtvých, aby se pomstili svému úhlavnímu nepříteli: katolické církvi, která před mnoha lety zavraždila několik jejích členů. Chtějí to udělat za pomoci nového prvku - antihmoty, jež reaguje na všechno a musí být uchovávána v magnetickém poli. Ilumináti nastražili bombu pod Vatikán zrovna v době konání konkláve. Podaří se Robertu Langdonovi zabránit pohromě?

VLASTNÍ NÁZOR:

Kniha Andělé a démoni se mi líbila zejména díky své napínavosti a poučnosti. Jak sám řekl Dan Brown: "Většina věcí uvedených v knize skutečně existuje."
Díky němu tolik vím o konkláve a papeži.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ondřej Štengl, 05.06.2011

   
­­­­

Výpisek Andělé a démoni (5) ve slovenštině?

Slovenskou verzi tohoto výpisku naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse k výpisku
Dan Brown - Andělé a démoni (5)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­