ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Saint-Exupéry Antoine de (*29.06.1900 - †31.07.1944)

­­­­

Malý princ (celá kniha / e-book)

Na serveru Český-jazyk.cz si můžete přečíst kompletní text této filozofické pohádky, rozdělené do kapitol.

O DÍLU:

Malý princ je Exupéryho nejznámější kniha. Prvně vyšla roku 1943 a od té doby stále vychází po celém světě v různých verzích. Příběh malého prince je autorská pohádka, jež vypráví o hochovi, který opustil svou malou planetku, aby se vydal prozkoumat vesmír. Docestoval až na Zem, kde se v poušti potkal s pilotem, který nám příběh vypráví a ve kterém čtenář nutně vidí pilota Exupéryho. Tomu malý princ vypráví, s nevinností a naivitou sobě vlastní, o své planetce, o strastech své cesty i zážitcích ze Země.

Tato filozofická pohádka zůstává dodnes stále aktuální, každá věková skupina si v ní najde své. Hlavní myšlenkou je ukázat, kde a jak se potkává svět dětí se světem dospělých. Zdůrazňuje, jakou mají děti představivost, jak přemýšlí i jak vidí svět. Přibližuje čtenářům, jak jsou děti zvídavé, nezákeřné a milující. Exupéry v příběhu poukazuje na důležitost přátelství, hodnotu vztahů a zamýšlí se nad různými povahami.

OBSAH MALÉHO PRINCE:

Jednotlivé obsahy či rozbory Malého prince naleznete v sekci čtenářský deník pod heslem Antoine de Saint-Exupéry.

PLNÉ TEXTY JEDNOTLIVÝCH KAPITOL:

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 29.06.2020

   
­­­­

Diskuse k úryvku
Antoine de Saint-Exupéry - Malý princ (celá kniha / e-book)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­