ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Rolland Romain (*29.01.1866 - †30.12.1944)

   
­­­­

Petr a Lucie (několika slovy) (2)

Milostná novela, poprvé vydána v roce 1920, pojednává o lásce dvou mladých lidí, kteří se cítí šťastní, přestože nedaleko od nich zuří boje 1. světové války.
Děj trvá od středy večer 30. ledna od Velikého pátku 29. března 1918. Z těchto dvou měsíců posledního roku války se kniha zaměřuje především na vzájemné pocity a rozhovory dvou hlavních postav.

CHARAKTERISTIKA HLAVNÍ POSTAVY:

Lucie - štíhlá dívka s dlouhými vlasy; žije v Paříži; živí se malováním, ale nemá malířské vzdělání

STRUČNÝ DĚJ NĚKOLIKA SLOVY:

Petr a Lucie se seznámili v metru, kde se poprvé setkaly jejich pohledy. Žijí v Paříži, Petr má před nástupem do vojenské služby.

Na Velký pátek jde zamilovaný pár do chrámu slíbit si lásku a poslechnout si zpěv místního sboru. Jakmile ale usednou, začne bombardování Paříže. Lucie chrání Petra svým tělem, na oba se však zřítí mohutný pilíř...
Celý děj novely trvá pouhé 2 měsíce.

VLASTNÍ NÁZOR:

Kniha mne moc zaujala i díky svému lehce napínavému ději.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Anička Koševarová, 21.03.2015

­­­­

Diskuse k výpisku
Romain Rolland - Petr a Lucie (několika slovy) (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­